Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Stephen Hendry
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 19 Dec 2006, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Blaine promite sa fie un heartbreaker in cativa ani.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007, 3:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy birthdayyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hugzzzzzzzzzzieeeeeeeee! Lots 'nd lots. Be just what you want... So I wish ya!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007, 4:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Best wishes, Stephen !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007, 11:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HAPPY BIRTHDAY, STEPHEN! Party
si inca multe alte realizari in snooker, pentru ca meriti!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007, 13:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy Birthaday!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007, 15:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HAPPY,HAPPY,HAPPY BIRTHDAY HENDRY!!!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007, 21:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La multi ani! Party


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy Birthday, Stephen!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007, 22:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy Birthday, Stephen! Party



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 17 Ian 2007, 4:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen a fost intervievat de The Herald chiar în ziua sa de naștere, pe 13 ianuarie. L-au întrebat în primul rând ce cadou și-ar dori acum că a împlinit 38 de ani. “Un titlu n-ar fi deloc o idee rea, că tot n-am mai câștigat vreunul de doi ani încoace !

Jocul îmi merge destul de bine, dar adevărul este că am un sezon cam prost. Abia la Campionatul Marii Britanii am fost cât de cât în formă. Pe măsură ce treceam spre fazele superioare ale turneului, simțeam din ce în ce mai clar că jocul meu se cristalizează și că toate aspectele lui sunt rezolvate perfect. De fapt, ca să fiu sincer, am avut momente în care am fost la fel de stăpân pe jocul cum eram în perioada mea cea mai bună. Sigur că au existat și momente în care nu am avut aceeași impresie – de pildă, în seara finalei, când n-am fost în stare să fac mai nimic, dar în mare, lucrurile mi se par încurajatoare.

Atunci când joci bine, aștepți cu mai mult optimism și cu mai mare nerăbdare turneul următor și tocmai entuziasmul te menține în formă. Poate că asta a și fost problema mea în acești ultimi doi ani : nu aveam rezultate prea bune și deci nu puteam să-mi creez și să-mi păstrez acea stare de entuziasm și de nerăbdare de la un turneu la altul.”


Așa cum a mai spus și alteori, revenirea matematică pe primul loc al clasamentului mondial nu-l satisface și iată că Stephen îi contrazice pe toți cei care laudă actualul nivel al jucătorilor : “Faptul că am putut să reocup prima poziție în clasament fără să câștig nici măcar un turneu spune multe despre nivelul actual al snookerului, care s-ar putea să nu fie chiar atât de ridicat pe cât se spune, pentru că dacă ar exista mai mulți jucători de calitate, s-ar găsi unul capabil să câștige două-trei titluri și să urce pe primul loc. De asta mă și gândesc : dacă practicând un snooker mediocru și necâștigând trofee am reușit totuși să redevin Numărul 1, ce s-ar întâmpla dacă chiar aș reîncepe să joc bine și să câștig turnee ?!...

Oricum, înainte de York, viitorul meu părea tot mai încețoșat. Nu-mi fixasem nici un obiectiv pentru acest sezon, dar acum am convingerea că am regăsit drumul victoriei și că mai pot câștiga titluri. Masters-ul este unul dintre cele mai mari evenimente – doar Campionatul mondial are un prestigiu mai mare. Pentru mine, victoria la Wembley ar fi un obiectiv pe care mi-ar plăcea tare mult să-l realizez.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 18 Ian 2007, 1:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe multumiri, Clara.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 18 Ian 2007, 3:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Stephen Hendry: (...) ce s-ar întâmpla dacă chiar aș reîncepe să joc bine și să câștig turnee ?!...

Pai n-ar fi rau daca ai face asta! Laughing

Nu stiu ce sa zic daca are dreptate Stephen sau nu. Pe de o parte are dreptate pentru ca la ora actuala nu exista un jucator constant care sa fie capabil sa castige mai multe turnee dar pe de alta parte cred ca valoarea jucatorilor este foarte apropiata si este foarte greu sa castigi mai multe turnee. De aceea cel mai important pentru jucatori este sa fie cat mai constanti si sa ajunga cat mai departe in turnee. Cine reuseste asta si mai castiga un turneu sau doua aproape sigur ca va fi numarul 1 la sfarsitul sezonului.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 28 Ian 2007, 4:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen, în numărul din 24 ianuarie al cotidianului The Daily Record : “Mi-ar plăcea foarte mult să rămân în istorie ca cel mai de succes sportiv al Scoției, dar, bineînțeles, nu se cade să fiu eu persoana care să facă o asemenea ierarhizare. Oricum, sunt mândru că am fost primul scoțian care a realizat performanțe importante în acest sport. La șaisprezece ani, când am devenit jucător profesionist, nu existau alți scoțieni capabili să câștige competiții. De obicei, dacă ajungeau în fazele finale ale turneelor, nu treceau de primul meci. De aceea și sunt atât de mândru că am fost cel dintâi scoțian care a obținut succese de răsunet în snooker. Mica noastră patrie nu se poate lăuda cu o prea mare glorie sportivă și mi-ar face plăcere ca lumea să-și amintească de mine pentru faptul că am cucerit un număr mare de trofee.

Totuși, nu prea mi se întâmplă să-mi pierd timpul minunându-mă de realizările mele. Mă gândesc la ele numai atunci când vine câte cineva și-mi aduce aminte de o victorie sau alta. Nu stau să-mi număr trofeele și să-mi spun uite, ai câștigat cutare turneu, cutare premiu, ai făcut cutare număr de breakuri și așa mai departe, dar atunci când primesc o asemenea dovadă de recunoaștere cum este cea de la Wembley, ajung și eu să înțeleg că da, am reușit să-mi clădesc o carieră excepțională. În Scoția ultimilor 10-15 ani, am fost câțiva care am avut rezultate bune : Colin Montgomerie, David Coulthard și cu mine, acum iată că e și Andy Murray. Înainte de asta, însă, nu aduceam acasă trofee decât marele Colin și cu mine, de aceea aș pune numele noastre în fruntea unui clasament al sportivilor de succes din această perioadă.

Este un sentiment fantastic să-ți vezi meritele recunoscute, numai că tare mi-e teamă de un lucru : că nu mă număr printre persoanele care apreciază cu adevărat ceea ce au. Asta nu e nici bine, nici corect. Am un MBE și nu mă simt deosebit de mândru de această distincție. Nu că aș fi vrut s-o refuz sau ceva de genul ăsta, dar există o mulțime de oameni care au primit-o. Nu același lucru se poate spune însă despre ceea ce va fi Aleea celebrităților de la Wembley. Acolo nu figurează chiar oricine. Este o mare onoare, în special fiindcă este vorba de Complexul Wembley, unde am câștigat cinci Masters-uri consecutive, o mare performanță. Tocmai acest fel de statistici mă fac să mă simt un sportiv de succes.

Îmi dau seama că n-o să mă mai bucur niciodată de gloria pe care am cunoscut-o în anii ’90, când câștigam câte șase sau șapte turnee pe sezon, dar pot să spun că am avut într-adevăr o carieră fantastică. În plus, încă nu mă bate gândul retragerii din activitate ! Sper să mai fiu în stare să cuceresc și alte trofee.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Stephen, în numărul din 24 ianuarie al cotidianului The Daily Record : “ Am un MBE și nu mă simt deosebit de mândru de această distincție. Nu că aș fi vrut s-o refuz sau ceva de genul ăsta, dar există o mulțime de oameni care au primit-o. Nu același lucru se poate spune însă despre ceea ce va fi Aleea celebrităților de la Wembley. Acolo nu figurează chiar oricine.”


Hahahaha... Imi aduc aminte de ce ziceam cu cantecul ala de s-ar potrivi, respectiv "I am the one and only... No one can be myself like I can."
Deosebit de modest Stephenelu', ca de obicei. Very HappyVery HappyVery Happy Dar pentru ca are el pe ce sa se infoaie. se trece cu vederea, yes? Very Happy This should be appropriate. Razz In fine.

Thanks, Clara!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 23:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

You're welcome. Very Happy Păi, da, cam are motive (sau justificări Wink Laughing ) pentru a se mai înfoia din când în când. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  Următoare
Pagina 15 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community