Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Feb 2007, 17:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

been there, done that...poate am si eu norocul tau



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 10 Feb 2007, 21:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricum nu cred ca va ajunge in Romania cana aia Sad .Tara noastra nu e nici pe lista de unde se poate comanda cartea sa, asa ca...




Ultima modificare efectuată de către Razvan TM la Mie 30 Apr 2008, 5:25, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Sâm 10 Feb 2007, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate stiu nu este chiar asa si Miss Chigwell chiar a reusit sa castige din cate imi amintesc un poster cu autograful lui Ronnie (dedicatie personala pentru ea) care a ajuns in tara. Inca o data felicitari! Nici o cana cu Ronnie nu e de ici de colo Laughing...poate bem si noi apa calda cum facea el odata la Campionatul Mondial Laughing
Later edit: Daca vrei sa comanzi cartea lui Ronnie, iti pot face legatura cu o firma, de unde am reusit sa cumpar eu cateva carti din Marea Britanie. Dureaza cateva saptamani dar merita. I'll get back to you in a while...sa caut o carte de vizita Rolling Eyes



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 10 Feb 2007, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu as fi interesata! Smile Wink Desi eu nu am noroc la concursuri din astea.
Unele raspunsuri le stiu, altele le-as putea gasi daca le caut. Dar nu e mai usor sa-ti sufle cineva sau sa ai copiute? Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 11 Feb 2007, 0:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 11 Feb 2007, 10:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca domnul M. Zidaru s-a documentat. Pana acum, e cel mai bun articol din presa romaneasca pe care l-am citit. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 11 Feb 2007, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

intr-adevar,pana acum,unul din cele mai bune articole ...spre deosebire d < pastilutzele> comerciale si total deplaasate...articolul de fata este documentat si arata intr-o buna masura complexa personalitate a Rachetei noastre dragi:) felicitari! la mai multe! 8)



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 15 Feb 2007, 14:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hendry mult prea tare pentru Rocket

In data de 7 februarie Stephen Hendry si Ronnie O'Sullivan au desfasurat un meci demonstrativ in Truro, si anume in centrul denumit Hall of Cornwall.
Cum au decurs ostilitatile...putin mai jos.
Spectatorii care umplusera sala pana la refuz si care se asteptau la replici stralucitoare si un final de meci bine pus in scena au avut parte de o dezamagire. Abia daca s-au schimbat cateva vorbe intre cei doi , cu exceptia unor mormaieli de apreciere iar eforturile lui John Virgo de a insufleti atmosfera au dat aproape numai rateuri.
Hendry a fost in forma lui de zile mari de la inceput. Adica de la breakul de 128 de puncte cu care si-a adjudecat primul joc. Si cand O'Sullivan a ratat o bila de distanta in jocul urmator scotianul s-a impus cu un rasat break de 101 de puncte, reducandu-l pe Ronnie la rolul de simplu spectator.
Strigatele incurajatoare de "Hai, Ronnie!" n-au parut sa-l fi ajutat pe englez, care n-a reusit sa fructifice cateva sanse oferite in jocul al treilea si astfel Stephen Hendry a avut ocazia sa-si inscrie pe raboj al treilea break de peste 100 de puncte al serii, si anume un 108. Ar fi putut fi o inchidere de masa, daca nu s-ar fi ratat o bila albastra.
Abia in jocul al patrulea si-a adus aminte O'Sullivan cine e, cu un impecabil break de 77. Dar putea seara sa continue tot sub semnul breakurilor consistente? Sigur ca da, a fost de parere Hendry, care a marcat 40 si 68 in jocul al cincilea, cu un spectator in plus in fotoliul alaturat.
Condus cu 4-1, Ronnie trebuia sa faca ceva sa pastreze meciul interesant. Si a facut. Un frumos break de 141.
Dar apoi meciul a devenit si mai clar unul al atacurilor si contra-atacurilor cand ireprosabilul Hendry a castigat jocul sapte si cu el si meciul cu un 141 marca inregistrata pe care l-a facut sa para atat de usor...
Meciul continua...cu un break de 122 de puncte din partea scotianului, care-l duce la scorul de 6-2. Ronnie, pare-se, inca nu depusese armele si a oferit publicului ceea ce-si dorise cu o inchidere de masa de 133, un final pe masura acestui meci uimitor realizat de cei doi, pe buna dreptate rasplatit cu ovatii din partea publicului.
Singurul necaz pentru Hendry, la prima vizita in aceasta parte a tarii, a fost ca vremea urata l-a impiedicat sa-si satisfaca pasiunea pentru golf. Cat despre Ronnie... Wink Confused

Adaptat dupa aceasta sursa:







http://www.thisiscornwall.co.uk/displayNode.jsp?nodeId=144615&command=displayContent&sourceNode=144614&contentPK=16641303&folderPk=83327&pNodeId=146878


Ma lansez intr-o speculatie...Apoi dupa ce te demoleaza rivalul de-o viata cu 6-3 si cinci centuries intr-un meci demonstrativ, unde se presupune ca absenta stresului competitional te motiveaza sa oferi prestatii de mare calitate - Hendry a reusit Wink - parca-ti vine sa-ti "reconstruiesti" jocul. Nu? Wink Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 15 Feb 2007, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Great one , Miss C! Smile
Thank you! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 15 Feb 2007, 17:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe multumiri, Miss C.! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Joi 15 Feb 2007, 23:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca Ronnie nu s`a prea omorat cu firea in demonstrativul asta. . .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Joi 15 Feb 2007, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razvan TM a scris:
Eu zic ca Ronnie nu s`a prea omorat cu firea in demonstrativul asta. . .


Si totusi...strica o victorie de palmares?



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 15 Feb 2007, 23:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow!!! 7 breakuri de peste 100 in 9 frame-uri! Ce meci! Very Happy

Thanks Miss C.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mie 28 Feb 2007, 14:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un frumos filmulet despre Ronnie mai jos, imi cer scuze daca a mai fost postat.

http://www.youtube.com/watch?v=oQ3ahOqIGXA


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Feb 2007, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Raul_Madrid a scris :

Cu vreo doi ani in urma nici nu stiam ce-i snookerul .
Mai mult biliard jucam si cu prietenii. Odata un prieten mi-a spus sa ma uit la snooker ca-i mai interesant ca biliardul, si a avut dreptate. De prima data cind ma-m uitat nu prea mi-a placut. Am continuat sa ma uit
pina cind la-m vazut pe ronnie . Ronnie m-a facut sa iubesc snookerul la fel ca fotbalul poate si mai mult . Imi place stilul sau unic, are lovituri perfecte, si joaca numai pe atac. Acum la ultimul turneu am vazut ca juca mai mult pe siguranta, dar oricum nu e stilul sau . Imi pare rau ca nu am descoperit acest sport mai demult sa-i vad ascensiunea lui ronnie, poate e singurul jucator de snooker care joaca cu ambele mini la fel de bine.
Acum ma starui sa nu scap vreun turneu de snooker,mai ales daca la el participa si ronnie . [/b]



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 78 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community