Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
Trimis: Sâm 3 Sep 2016, 14:59 Titlul subiectului: Meciuri si rezultate |
|
|
C A M P I O N A T U L . . . . M O N D I A L . . . . 2 0 1 6
FINALELE EDIȚIILOR TRECUTE
2008 SangSom 6-RED International Ricky Walden 8-3 Stuart Bingham
2009 SangSom 6-RED World Grand Prix Jimmy White 8-6 Barry Hawkins
2010 SangSom 6-RED World Championship Mark Selby 8-6 Ricky Walden
2012 SangSom 6-RED World Championship Mark Davis 8-4 Shaun Murphy
2013 SangSom 6-RED World Championship Mark Davis 8-4 Neil Robertson
2014 SangSom 6-RED World Championship Stephen Maguire 8-7 Ricky Walden
2015 SangSom 6-RED World Championship Thepchaiya Un-Nooh 8-2 Liang Wenbo
FORMATUL
În grupe, meciurile se dispută în formatul best of 9 (primii patru clasați în fiecare grupă se califică în șaisprezecimi). În șaisprezecimi și optimi – best of 11, în sferturi și semifinale – best of 13, iar finala e un meci best of 15.
PREMIILE
Campionul : 2 500 000 THB [azi, 3 septembrie, 1 liră sterlină = 46,04 THB (principala unitate monetară thailandeză se numește baht sau Thai Baht)]
Finalistul : 1 000 000
Semifinaliștii învinși : 500 000
Sfertfinaliștii învinși : 250 000
Optimi : 125 000
Șaisprezecimi : 62 500
Runda 1: 31 250
Fond total de premiere : 8 000 000
.
GRUPELE 2016
Grupa A
Lukas Kleckers (Germania)
Rod Lawler (Anglia)
Ishpreet Chadha (India)
Mark Davis (Anglia)
Mohammed Shehab (Emiratele Arabe Unite)
Thepchaiya Un-Nooh (Thailanda)
Grupa B
Akani Songsermsawad (Thailanda)
Michael Holt (Anglia)
Chau Honman (Hong Kong)
Liang Wenbo (China)
Martin Gould (Anglia)
Basem Eltahhan (Egipt)
Grupa C
Phaitoon Phonbun (Thailanda)
Dominic Dale (Țara Galilor)
Ryan Thomerson (Australia)
Robert Milkins (Anglia)
Pankaj Advani (India)
Ding Junhui (China)
Grupa D
Mohammad Rais Senzahi (Afghanistan) înlocuit cu Ahmed Galal (Egipt)
Andrew Pagett (Țara Galilor)
Ben Woollaston (Anglia)
David Gilbert (Anglia)
Kritsanut Lertsattayatthorn (Thailanda)
Ricky Walden (Anglia)
Grupa E
Wayne Brown (Anglia)
Darren Morgan (Țara Galilor)
Ryan Day (Țara Galilor)
Stuart Bingham (Anglia)
James Wattana (Thailanda)
Babar Masih (Pakistan)
Grupa F
Noppon Saengkham (Thailanda)
Ivan Kakovsky (Rusia)
Sourav Kothari (India)
Michael White (Țara Galilor)
Joe Perry (Anglia)
Hesham Abdelahmed (Egipt)
Grupa G
Suchakree Poomjaeng (Thailanda)
Stephen Maguire (Scoția)
Yuan Sijun (China)
Mark Williams (Țara Galilor)
Daniell Haenga (Noua Zeelandă)
Mateusz Baranowski (Polonia)
Grupa H
Boonyarit Kaettikun (Thailanda)
Luca Brecel (Belgia)
Peter McCullagh (Noua Zeelandă)
Matthew Selt (Anglia)
Moh Keen Hoo (Malaezia)
Mark Selby (Anglia)
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Ultima modificare efectuată Clara White la Mie 7 Sep 2016, 16:30, modificat de 3 ori în total |
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
|