Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 241, 242, 243  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, așa e. O precizare : Dr. Marius Ancuța nu a intenționat nici o clipă să ascundă faptul că se informează de pe forumul nostru. Nu putea însă afirma acest lucru pe post, la Eurosport, pentru că ar fi fost penalizat, așa cum s-a întâmplat atunci când a anunțat crearea forumului. Acum, la OTV, nu mai existau regulile de dincolo și a putut vorbi mai liber.

Reînnoite mulțumiri, stimate prieten !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu prind OTV Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Noi 2005, 4:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Așa cum anunțam într-una dintre paginile anterioare, în urmă cu aproape două săptămâni, JACK TRUMP, frățiorul cu trei ani mai mic al senzaționalului JUDD TRUMP, a avut, pe neașteptate, un accident vascular cerebral – foarte ciudat lucru la 13 ani ! – și a fost internat de urgență. Ieri, Derek Curnow, managerul celor doi, a declarat că puștiul se simte mai bine și că se va întoarce în curând la masa de snooker. Slavă Domnului ! Very Happy

* Diseară, JOHN HIGGINS va fi din nou în studiourile BBC. (Ultima dată, pe 7 noiembrie, s-a întrecut cu SHAUN MURPHY la făcut mâncare, în emisiunea Ready Steady Cook Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=64&postdays=0&postorder=asc&start=720 ). De data asta, scoțianul va participa la o altă emisiune, de mult mai mare prestigiu și tradiție, prezentă în programele BBC de 35 de ani : A Question of Sport. Unul dintre invitații primei ei ediții a fost marele fotbalist irlandez de care amintea en passant aseară Dr Marius Ancuța George Best, bun prieten cu ALEX HIGGINS și care acum e pe cale să-și revină (așa cum a prezis Alex !) după o criză hepatică (post transplant) foarte gravă.

În această emisiune, doi „căpitani” își conduc echipele printre întrebări și momente-surpriză, în care informația se amestecă, în acel mod discret și inspirat care caracterizează producțiile „firmei”, cu un gen de divertisment accesibil, dar de bun gust. John va face echipă cu o adevărată legendă vie a Irlandei de Nord, jokeul Tony McCoy, de zece ori campion al Marii Britanii (poreclit, datorită evoluțiilor lui constante, „prietenul pariorilor”), iar adversarii lor vor fi un fost mijlocaș al naționalei Angliei, Michael Carrick și rugbystul Ryan Jones.

* Steve Prest, antrenorul lui SHAUN MURPHY, își lansează un curs elementar de snooker. Arrow http://www.worldsnooker.com/news_latest-17554.htm Eu însă v-aș sfătui să preferați JIMMY WHITE’S SNOOKER MASTERCLASS, care, în ciuda multor alte cărți de același gen apărute pe piață, continuă să fie numită “BIBLIA” jucătorului de nivel bunișor care tinde spre mult mai mult & mai bine în nobilul sport.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 25 Noi 2005, 10:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se mai da in reluare emisiunea?...ca belive it or not....am uitat de ea. Embarassed Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Vizitator






MesajTrimis: Vin 25 Noi 2005, 13:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cam despre ce a fost vorba? daca se poate pe scurt!(please) ca aici la noi nu se prinde OTV!


Sus
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Vin 25 Noi 2005, 13:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu nu am vazut primele 10 minute din emisiune SadSadSadSad m`am grabit cat am putut sa ajung acasa sa vad de la inceput .. si tot nu am reusit Sad..... stitzi cumva cand se da in reluare ... Question Question Question Question Question



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Vin 25 Noi 2005, 13:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

apropo....ar fi prea frumos ... ca la jocurile olimpice din 2012 de la Londra .... sa fie introdus si snooker`ul .... OMG..... ar fi mirific ;Wink.....



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Noi 2005, 18:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pomeneam mai sus de George Best, legendarul fotbalist nord-irlandez, prietenul marelui ALEX HIGGINS. El a fost primul invitat la emisiunea BBC la care, așa cum spuneam, peste câteva ore, va participa JOHN HIGGINS. Din păcate, azi, George Best a murit. Avea 59 de ani.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 26 Noi 2005, 3:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Emisiunea BBC A Question of Sport la care trebuia să participe aseară JOHN HIGGINS a fost amânată pentru data de 2 decembrie. Ediția de ieri a fost consacrată memoriei marelui fotbalist irlandez GEORGE BEST, decedat în urmă cu mai puțin de 24 de ore. Iată două dintre “spusele” acestui prieten de o viață al lui ALEX HIGGINS :

* “În 1969 m-am lăsat și de femei și de alcool – au fost cele mai groaznice 20 de minute din viața mea."
* "Am cheltuit o mulțime de bani pe pileală, dame și mașini de viteză. Ce mi-a mai rămas am irosit pe fleacuri."

* Openul Elveției – ieri, s-a încheiat faza grupelor (24 de grupe). Se califică primii doi clasați din fiecare. Fondul de premiere este de 20 000 de franci elvețieni : campionul va primi 4000, finalistul, 2000, semifinaliștii câte 1000, sfert-finaliștii câte 750 și, mai departe, 350, 200. Breakul cel mai mare va fi premiat cu 300 de franci elvețieni, iar jucătorul care ar realiza un break maxim ar fi răsplătit cu echivalentul premiului 1, adică 4000 de franci elvețieni. Mai puțin din dorința de a se îmbogăți și mai mult din nevoia de a acumula ceva din atât de necesara match practice în această uriașă pauză dintre turnee, sunt la Zofingen peste 20 de jucători din Main Tour ! Campionul en titre este IAN McCULLOCH.

* S-a făcut mica tragere la sorți pentru MASTERS – trebuia să se afle care dintre cei doi posesori de wildcards va juca împotriva lui JOE PERRY și care va încerca să treacă de STEVE DAVIS. Rezultatul este că IAN McCULLOCH va avea de jucat cu Joe, iar învingătorul abia încheiatului turneu de calificare, STUART BINGHAM (elvețienii i-au scris numele “Stewart” Rolling Eyes Laughing ) îl va întâlni în runda 1 pe Stevo (cei doi nu locuiesc la prea mare distanță unul de celălalt și Bingo i-a fost destul de des partener de antrenament lui Mr Six Titles). Stuart : “Trăiesc împlinirea unui vis – să joc la Wembley și încă împotriva lui Steve Davis, care e autorul atâtor performanțe ! Am învățat foarte multe lucruri de la el – iar despre el știu că e un foarte, foarte bun jucător. La Wembley am fost de câteva ori ca spectator, dar întotdeauna mi-am dorit să ajung și eu să joc acolo.”

* După emisiunea de la OTV, Dr. Marius Ancuța a primit 32 de emailuri în care era rugat să dea adresa forumului nostru !... Sper că le-a și răspuns... Wink 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 26 Noi 2005, 10:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
* După emisiunea de la OTV, Dr. Marius Ancuța a primit 32 de emailuri în care era rugat să dea adresa forumului nostru !... Sper că le-a și răspuns... Wink 8) Laughing


Se pare ca emisiunea a avut oricum efecte pozitive dupa numarul membrilor inscrisi in ultimile zile. Le uram bun venit si le asteptam parerile despre jocul de snooker, jucatori, turnee ...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Kyara



Data înscrierii: 26/Noi/2005
Mesaje: 4

MesajTrimis: Sâm 26 Noi 2005, 21:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

trebuie sa recunosc si eu am gasit acest forum datorita domnului Marius Ancutza Embarassed
ma bucur foarte mult ca exista si vreau sa felicit creatorii si totzi moderatorii .....atzi facut o treaba excelenta Very Happy



_________________
"all I ever wanted,all i ever need it .......it's here" on this forum:P
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Kyara Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 26 Noi 2005, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi dimineață, arbitrul COLIN BRINDED a pierdut bătălia cu cancerul. Avea 59 de ani. Boala s-a declarat acum câteva luni dar nimeni nu se aștepta ca evoluția ei să fie atât de rapidă. Cel care s-a ocupat de înștiințarea celorlalți membri din colegiul arbitrilor a fost galezul EIRIAN WILLIAMS, care e însă atât de șocat de această situație încât, de exemplu, ca să-i anunțe moartea distinsului și experimentatului lor coleg, lui PAUL COLLIER i-a telefonat de două ori. Eirian spune că Brindet (Col, cum îi spuneau ei) a fost "omul cel mai de calitate" pe care l-a întâlnit vreodată. Ultima finală de campionat mondial arbitrată de Col Brinded a fost cea din 1999, în care MARK WILLIAMS l-a învins pe MATTHEW STEVENS .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 27 Noi 2005, 2:42, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 26 Noi 2005, 23:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Azi dimineață, arbitrul COLIN BRINDET a pierdut bătălia cu cancerul. Avea 59 de ani.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 26 Noi 2005, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Crying or Very sad Nici nu stiu ce sa spun la o astfel de veste. Imi pare sincer rau pentru el. A fost un arbitru foarte bun si mi-a placut de el. Imi pare rau ca nu voi mai avea ocazia sa il vad arbitrand. Pacat! Crying or Very sad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 27 Noi 2005, 1:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

May God rest them both in peace. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Asha cum a spus si Zsolt, nici eu stiu ce sa spun la o astfel de veste. Nu vom mai auzi niciodata "Acest meci este arbitrat de celebrul Colin Brinded..." si nici nu-l vom mai vedea arbitrand. Sad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 241, 242, 243  Următoare
Pagina 52 din 243

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community