Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 13 Oct 2007, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumiri pt. articol,Clarisor!
trist,intradevar foarte trist Sad
trebuie sa gaseasca o solutie la problemele lui,trebuie sa vrea sa fie ajutat.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Oct 2007, 1:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu prea pot să spun "cu plăcere". Ca să mă laud și eu cât de mult muncesc, deh, a fost destul de greu să traduc ditamai articolul în timp ce trebuia să fiu atentă la actualizarea scorurilor din șase meciuri simultane. Rolling Eyes

Dar nu de asta n-a fost o "plăcere". Mă rog, un articol de Cleverton e, nu-i așa, Wink un articol de Cleverton. Trebuie citit. Numai că eu tot n-am înțeles de ce, adică, n-ar mai câștiga RO'S un turneu în acest sezon. Așa, ca chestie. Că doar problemele lui nu-s de două-trei sezoane, ci încă de pe vremea când cucerea titluri și juca în mod (e drept, mai constant) impecabil. Prin urmare, Mr Cleverton e, probabil, într-o oarecare criză de subiecte. Mai ales că, deși de notorietate, starea psihică a lui RO'S constituie, totuși, o chestiune personală și nu mi se pare potrivit ca ea să facă obiectul unei dezbateri publice. Chestiune de discreție & de bun gust. Așa că, da, un articol de Cleverton e un articol de Cleverton, însă, sincer, aș fi preferat ca acest articol să nu fi fost scris.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 14 Oct 2007, 1:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumiri, Clara. Dificil sa te bucuri de un snooker de asa calitate in ziua I de GP cand ai de tradus asa ceva.

Din cate am vazut articolul lui Cleverton (clever indeed Wink ) utilizeaza multe pasaje din cel al lui Syed din Times. Dar daca ma gandesc la numele celor doi in context snookeristic, parca inteleg de ce l-a scris Everton. Mie un articol semnat de C.E si aparut in Snooker Scene imi seamana a "sigiliu de autenticitate". Si nu in sensul in care "A aparut in ziar deci trebuie sa fie adevarat."
Sau poate s-o fi saturat domnul Everton de relatarea epopeii dumisale cu WSA in revista. Twisted Evil
Iar efecte are. Nu m-am uitat la meci la Eurosport Romania, deci am ratat comentariul Ancuta/Bontea. Am aflat ulterior ca s-a citit integral pe post. Si ca s-au schimbat niste lucruri ca urmare a citirii lui.
Si daca un astfel de articol te face sa vezi dincolo de scor, puncte si victorii...e bine. Si daca nu l-ar da automat agentii de pariuri favorit la oricare turneu la care participa ar fi si mai bine. Si daca nu l-ar ridica anumiti comentatori briti sau de aiurea in slavi pe Ronnie si nu l-ar mai vedea cu trofeul in brate cum castiga un meci din primul tur ar fi si mai si. Omul se straduieste, uneori ii iese, alteori nu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Oct 2007, 13:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Mie un articol semnat de C.E si aparut in Snooker Scene imi seamana a "sigiliu de autenticitate".


Fără îndoială. Dar atunci când scrie despre snooker. Despre psihologie/psihiatrie mai e de dovedit oareșce în materie de competență. Dacă mi-am scos și eu, cândva, o măsea nu înseamnă că, automat, am devenit medic stomatolog. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 14 Oct 2007, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant articol...m'a pus pe ganduri.

Impresionanta munca de traducere , Clara , thank you! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Lun 15 Oct 2007, 2:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca e cel mai bun articol despre Ronnie care l`am citit vreodata. Nici nu am ce sa mai adaug la el.
Spune totul, nici macar in cartea lui nu s`au spus lucrurile asa pe fata.
............

Cum zice si MC, daca nu ar fi dat favorit peste tot si considerat castigator dinainte de orice turneu, daca nu ar exista o asa mare presiune pe umerii lui...ar realiza mult mai mult. Dar...Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Vin 16 Noi 2007, 4:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiu ca am mai pus intrebarea asta cu mult timp in urma, dar nimeni nu a putut sa imi raspunda....e o curiozitate: care este numarul intalnirilor dintre Ronnie si Hendry si cate victorii are fiecare?
As fi recunoscator daca cineva poate sa imi raspunda...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Noi 2007, 20:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuze, Razvan, se vede că sau mi-a scăpat întrebarea sau n-am avut timp să răspund pe loc, iar după aceea, am uitat... Bine ai făcut că ai revenit cu ea. Iată situația meciurilor celor doi :

Stephen Hendry RO’S
(Toate scorurile sunt : SH v RO'S)

27 de meciuri = 10 victorii la 16, plus un meci egal.

1. European Open 1994, Semifinale : 6-5
2. Thailand Open 1995, Runda a 2-a : 2-5
3. CM 1995, Sferturi : 13-8
4. German Open 1996, Sferturi : 2-5
5. UK 1997, Finala : 6-10
6. CM 1999, Semifinale : 17-13
7. British Open 1999, Semifinale : 6-5
8. Champions’ Cup 2000, Semifinale : 2-5
9. Regal Scottish Masters 2000, Finala : 6-9
10. China Open 2000, Semifinale : 3-6
11. Irish Masters 2001, Finala : 8-9
12. European Open 2001, Sferturi : 5-4
13. Thailand Masters 2002, Sferturi : 3-5
14. CM 2002, Semifinale : 17-13
15. Regal Scottish Masters 2002, Semifinale : 3-6
16. European Open 2003, Finala : 6-9
17. British Open 2003, Finala : 9-6
18. UK 2003, Semifinala : 9-4
19. CM 2004, Semifinale : 4-17
20. Premier League 2004-5, Round Robin : 2-4
21. Premier League 2004-5, Semifinale : 0-5
22. Welsh Open 2005, Finala : 8-9
23. Premier League 2005-6, RR : 3-3
24. Premier League 2005-6, Finala : 0-6
25. Premier League 2006, RR : 2-4
26. UK 2006, Sferturi : 9-1
27. Premier League 2007, RR, 4-2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 17 Noi 2007, 0:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok, mersi mult Clara! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 17 Noi 2007, 0:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow , ce detaliat... Wink Thanks , Clara! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 17 Noi 2007, 12:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumiri si din partea mea. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20239
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Noi 2007, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Phiiiiii, n-am mai fost de ceva timp pe aici. Cu plăcere. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 4 Dec 2007, 7:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pt maine....





Happy B-day Ronson! Very Happy



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
joana1711



Data înscrierii: 22/Apr/2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar 4 Dec 2007, 9:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HAPPY BIRTHDAY RONNIE! Party GOOD LUCK for the UK


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui joana1711 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 4 Dec 2007, 9:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot pentru maine...

Happy birthday, Ronzo!!!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 83 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community