Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 4 Dec 2007, 14:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:





Happy B-day Ronson! Very Happy


SUBSCRIU! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 5 Dec 2007, 13:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy B-day, all the best, Da Ronstah! Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 5 Dec 2007, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy Birthday, Ronnie! Party


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 5 Dec 2007, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy birthday, dear Ronnie! Party
And all the best!
Sa ne incanti cu cel mai frumos snooker!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 5 Dec 2007, 22:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HAPPY BIRTHDAY to you, dear RON! Party

Hope you’re enjoing yourself…Smiling a lot! And making many happy memories!



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 6 Dec 2007, 2:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Happy Birthday! (plus o idee de papion Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 6 Dec 2007, 13:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LOL
S-ar putea sa avem o surpriza la UK. Wink Vestimentara. Mai ales daca modelul sugerat vine in culori electrico-fosforescente.
Hihi. Mersi pentru Smile , Clara.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Dec 2007, 16:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.astrotheme.fr/en/portraits/7n8y4VVwj5ux.htm Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 19 Dec 2007, 19:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc, Clara. Wink Wink Laughing
Ce detaliat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 20 Dec 2007, 10:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim, Clara! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 20 Dec 2007, 18:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile Dacă fanii lui RO'S nu erau interesați de astrologie până în acest moment, de acum încolo sigur vor fi... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 20 Dec 2007, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un articol mai deosebit despre Ronnie.
Originalul, aici:
http://www.sports-central.org/sports/2007/12/19/snooker_all_hail_rocket_ronnie.php

Snooker: Sa-l salutam pe Rocket Ronnie

De Will Tidey


Nu-s consilier de imagine, dar sa-ti anunti dorinta de a emula un violator condamnat, un vinovat de infractiuni privitoare la droguri si un destrabalat furios pare un lucru putin probabi in cadrul unei campanii de PR model pentru starurile profesioniste ale sportului. [N.T. Este vorba de Mike Tyson] In mod clar, jucatorul de snooker Ronnie O’Sullivan, care exact asta a facut duminica, imediat după triumful sau in campionatul Regatului Unit Al Marii Britanii si Irlandei de Nord, n-a prea citit multe autobiografii sportive in ultima vreme. In regatul sportivului unidimensional, gheizer de clisee, robotizat si adecvat pietei, banalitatea e regina.
Spre onoarea lui, fapt ce ni-l apropie si mai mult, O’Sullivan n-a fost niciodata vreun conformist. Intr-adevar, capitalul sau ca atractie principala a snookerului, arena intunecata si cel mai popular jucator se construieste exact pe contrariul conformismului. Atractia lui Rocket sta in geniul sau si geniul este inevitabil insotit de haos. Si ca urmare n-ar trebui sa fie o surpriza faptul ca Mike Tyson ii serveste lui O’Sullivan drept model de electie. „Cu toate neajunsurile lui, de cate ori era in ring aducea emotie si asta e la fel de important pentru mine ca recordurile. Tyson era exploziv, pe muchie de cutit si incisiv”, a spus el.
Limita extrema pare a fi totul. Aerosmith au scris un cantec despre asta, U2 si-au numit chitaristul framantator de riffuri după asta si Keith Richards a spus candva ca traia agatat de o muchie de cutit. Deloc surprinzator, trupa preferata a lui O’Sullivan este Rolling Stones si nu The Beatles – fapt ce demonstreaza ca, aproape o jumatate de secol mai tarziu, dezbaterea ce a divizat o natiune intreaga inca mai este un barometru cultural viabil. The Beatles or fi facut ei albume mai bune, or fi fortat ei frontiere muzicale si or fi vandut ei mai multe discuri, dar The Stones au oferit mereu mai multa emotie si mai mult divertisment. Ca doar nu se numeste degeaba „industria divertismentului”.
Oricine a fost martor la breakul maxim al lui O’Sullivan in jocul decisiv al semifinalei sale contra lui Mark Selby poate impartasi acest sentiment. Pe cand micsorase masa de snooker la 1 metru si ceva si facuse buzunarele cat o gura de fluviu, nu mai exista nici o statistica in lume capabila sa-i submineze lui O’Sullivan statutul de cel mai mare jucator din toate timpurile. Faptul ca Stephen Hendry castigase aproape de doua ori mai multe titluri de puncte parea la fel de relevant ca si acela ca Melanie C a scris mai multe single-uri ce au ajuns pe locul 1 in top decat orice alta femeie din istoria muzicii britanice. Numai de-ar putea statisticile sa masoare bucuria…
In multe sensuri, popularitatea de durata a lui O’Sullivan inseamna dorul dupa eroii sportivi de odinioara. Precum John McEnroe, George Best si Alex Higgins inaintea sa, O’Sullivan pare putin preocupat de consecintele cuvintelor sau actiunilor sale. Viata e prea scurta sa te prefaci. In mod elocvent, in era starurilor sportive precaute si constiente de impactul media, publicul i-a intampinat onestitatea cu adulatie; vestea fiecarei noi rani deschise l-a atras si mai adanc in vraja lui. Nimeni nu e perfect, dar oricine se poate relationa unui geniu imperfect. Poate ca inaltii consilieri de PR s-au inselat amarnic…


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 20 Dec 2007, 21:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Miss Chiqwell! Very Happy

Intersanrt articolul 8) Mai ales analogia cu trupa preferata a lui Ronnie Smile Ce sa spun, si mie imi plac foarte mult Rolling Stones. Very Happy Dar in cazul sau, cred ca prietenia cu Ronnie Wood il face sa fie mai mult decat un simplu fan. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2008, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi, la BBC :

“Am încercat multe, multe metode de a lupta cu demonii depresiei – crosul e singura care dă rezultat. Alerg cam 50 de mile în fiecare săptămână. Dacă ar fi să aleg între snooker și cros, snookerul ar fi cel la care aș renunța.

În ultimele câteva luni, mi-am regăsit acea constanță a formei pe care n-o mai aveam de 14-15 ani. În acest moment, mă simt mult mai fericit, mai împăcat cu mine însumi, nu-mi mai fac griji din tot nimicul și-mi face plăcere să joc snooker.

Altădată m-aș fi gândit că n-am de ce să aștept cu mare nerăbdare cutare sau cutare turneu, că m-am săturat de snooker, că-l urăsc, că urăsc felul în care joc, că n-o să mai câștig niciodată vreun titlu și că publicul o să înceapă curând să-și dea seama care e adevărul. Foarte multă negativitate. Și totuși știam că pot oferi marfa pe care-o vor – de o calitate mai bună și la o intensitate mai mare ! Știam, iar asta ar fi trebuit să mă ajute să suport mai bine presiunea meciurilor...

Dar am microbul crosului. M-am înscris la un club, am cunoscut acolo oameni foarte simpatici și înainte de a-mi da seama ce și cum, m-am pomenit că vreau să alerg în fiecare zi. Nu susțin că alergatul m-a vindecat de depresie sau că aș fi descoperit eu tratamentul-minune, dar pe mine mă ajută să-mi păstrez controlul.

Nu-mi face mare plăcere să particip la turneele de snooker, fiindcă mă plictisesc și pragul meu de concentrare e cam scăzut. Așa că acum, oriunde mă duc, iau legătura cu cluburile de cros din zonă – la Belfast, Glasgow, Aberdeen, Telford, Sheffield – astfel ca, atunci când ajung acolo, să găsesc pe cineva cu care să fac un cros.

Îmi dau seama că am fost înzestrat cu talent – simt asta chiar atunci când joc prost. De fapt, în următorii 4-5 ani, n-ar trebui să cobor mai jos de locul 4 – așa sper, cel puțin...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2008, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.... Confused interesant.... Confused Confused Confused



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 84 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community