Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Noi 2005, 1:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Snookerul nu era deloc mai ușor ! Dimpotrivă. Mesele era mult mai lente, loviturile necesitau o forță mai mare, iar breakurile se realizau mult mai greu. Acum postavul e atât de fin (deci atât de rapid), încât numai cât strănuți asupra triunghiului de bile roșii că ele se și împrăștie !... Wink Laughing Laughing

* Zsolt : La varsta de 30 de ani (adica exact atatia cati are Ronnie acum) Hendry avea deja 7 campionate mondiale castigate. [...] Nu ceilalti jucatori erau slabi, ci el era bun. Total de acord.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Mie 30 Noi 2005, 10:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie a mai avut ghinionul sa-l intalneasca pe Ebdon....altfel avea 3 campionate mondiale Very Happy
Si infrangerea nu cred ca s-a datorat faptului ca Ebdon ar fi fost mai bun, ci pentru ca Ronnie nu a mai rezistat presiunii puse de englez.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 30 Noi 2005, 12:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca nu se poate spune ca Ronnie este mai slab ca Stephen Hendry, si nu este. Poate nici mai bun.
Diferenta este ca Ronnie are un psihic mult mai labil.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Joi 1 Dec 2005, 0:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toata lumea spune ca Ronnie este cel mai mare talent pe care l-a dat snookerul Very Happy...la felul cum joaca, eu cred ca este cel mai bun jucator din lume, si in top 5 all time Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 1 Dec 2005, 3:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

The Rocket a scris:
Toata lumea spune ca Ronnie este cel mai mare talent pe care l-a dat snookerul Very Happy

Posibil... Dar asta nu ajunge. Pe langa talent iti trebuie si multa munca si un psihic bun.

The Rocket a scris:
...la felul cum joaca, eu cred ca este cel mai bun jucator din lume, si in top 5 all time Very Happy

Da... Si eu cred ca are un loc in top 5 all time. Dar nu spun cine cred eu ca e pe locul 1. Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 1 Dec 2005, 4:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lăsând la o parte dozajul talent-salahorie-robustețe psihică, teribil ce mă amuză afirmațiile astea cu pretenții apodictice (de genul "cel mai mare talent" etc etc) lansate/preluate de comentatori, care știm că, în marea lor majoritate, caută și ei o bucățică de faimă, acolo, pe lângă vedetele despre care fac vorbire și dau "sentințe" care, chiar în ipoteza optimistă că sunt exprimate corect, țintesc mai ales să creeze/stimuleze interesul telespectatorilor. În cazul de față, să ne-nțelegem : nimeni nu poate contesta talentul lui Ronnie O'Sullivan, dar ideea că el ar fi cel mai cel a fost pusă în circulație de ... Ray Reardon, care, evident, are tot interesul să-și laude discipolul.

Pentru că, nu-i așa se naște o întrebare de bun simț : cam cum se măsoară talentul ?... Pe ce criterii vine cineva să spună că, de pildă, Steve e mai talentat decât Ken, Ronnie decât Stephen, Shaun decât Jimmy - și nu invers ?!...

Clasamentele se bazează pe ceea ce este măsurabil & calculabil - numărul de titluri, numărul de breakuri etc. Restul rămâne pe tărâmul inefabilului, unde ar trebui să pășim în vârful picioarelor, cu smerenie și cu dragoste. Fără ambiția de a fi (ști care e) cel mai tare din parcare... Wink Laughing Așa cred eu.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 1 Dec 2005, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hhmmm...nu-i frumos ce-i frumos, e frumos ce-mi place mie Wink ...

Si aici ma refeream la factorul subiectiv, individual, 100% personal daca vreti. Modul in care fiecare pasionat de snooker se raporteaza la unul sau altul dintre jucatori. Afinitatile elective.
Cine reuseste sa uimeasca printr-o lovitura perfecta, surprinzatoare sau cumplit de riscanta, printr-un break construit frumos si fluid sau printr-o safety (aparent) inatacabila...+/-considerente off-table. Cine reuseste sa te emotioneze, sa-ti ia degetele vesnic nervoase de pe telecomanda.
(Cele de mai sus nu fac referire la domnul pe al carui topic cu onoare postez Laughing . Aveam in vedere un sens mai general, for once Laughing .)
Cine-i cel mai mare, cel mai bun, cel mai...si cel mai...sa decida viitorimea Wink . Eu ma multumesc sa stiu ca sunt...mai multi care sa ma incante cand privesc un meci de snooker. Restul...vezi primul rand Wink .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2005, 21:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

147 BEST WISHES, RONNIE!!!!

Ca de fapt ce mai conteaza vreo trei ore?? Laughing Laughing Laughing Am vrut sa fiu prima care-i spune "LA MULTI ANI!" aici, pe forum 8) 8) .

HAIL TO THE CHAMPION!!!!
Tot asa, ca-i bine Wink Wink ! Acu' poti sa deschizi sampania, Ronnie!!!

etc., etc., etc.,... Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2005, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RONNIE LA (CAT MAI) MULTI ANI IN CIRCUITUL PROFESIONIST DE SNOOKER (NU DE POOL!! Laughing Wink )



PS: Miss Chigwell cu sampania eu zic sa mai astepte..cam pana pe 18 decembrie asa..sa-l vedem si noi Wink

PSS: I must be blind or something..nush cum am vazut scorul pe dos Embarassed OK Deci sampanie si-n seara asta ! Laughing Laughing Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie


Ultima modificare efectuată de către Aura la Dum 4 Dec 2005, 23:26, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2005, 23:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intai sa-l felicit pe Ronnie pentru victoria categorica din finala Premier League! Very Happy Very Happy Very Happy La cat mai multe victorii si cat mai multe jocuri bune in acest sezon.

si LA MULTI ANI! pentru aniversarea celor 30 de ani

Avem doua motive pentru a petrece in aceasta seara si maine.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2005, 23:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura, cat p-aci sa te rog sa-i dai voie lui Ron-Ron macar o spumoasa fara alcool sa destupe in cinstea victoriei si a propriei zile, cand ti-am vazut completarea la mesaj! Laughing Laughing Laughing
In concluzie, sa nu uitam de ce-am venit: Laughing Laughing Ladies, mouse-urile in aer, castile la maxim si sa va aud, ca doar WE ARE THE CHAMPIONS!!
Laughing Laughing Laughing

*Mai tineti minte reclama aia jenanta de pe la inceputul anilor '90, cu "barbatul de 30 de ani,/ frumos, destept si cu bani?" Laughing Laughing Laughing
Desi unii ar spune ca 2 din 3 nu e chiar rau Twisted Evil Laughing Laughing Laughing .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2005, 23:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, Miss Chigwell
WE ARE THE CHAMPIONS!
Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 5 Dec 2005, 1:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La multzi ani, Ronnie! Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 5 Dec 2005, 2:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La multi ani si din partea mea!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
marci



Data înscrierii: 17/Noi/2005
Mesaje: 5
Locație: wien

MesajTrimis: Lun 5 Dec 2005, 10:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[b]la multi ani ronnie si felicitari pentru meciul de ieri! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marci Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 27 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community