Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Noi 2005, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...dar înainte de a întreba ceva, Marci, ai destule de citit din ceea ce s-a scris deja despre jucătorul tău preferat aici, pe forum, la diverse subiecte.

Welcome aboard and enjoy ! (NU trebuie să fie cineva o'sullivanofil ca să te salute ! Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2005, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wales on Sunday de azi continuă seria interviurilor cu RONNIE. De data asta, însă, tonul e cam ironic. Dar nu spusele gazetarului contează. Deci, Ronnie, explicându-se și …. contrazicându-se :

„Dacă mănânci în fiecare zi cartofi, ajungi să ți se facă greață de ei. Poți să-i fierbi, să-i prăjești, să-i coci, dar de la o vreme simți nevoia să mai mănânci și altceva. Poate vrei să mai adaugi în cratiță și niște morcovi, ceva țelină sau varză, să mai pui și niște sare și piper ca să iasă o tocăniță. [Aici Ronnie se înșală : iese ghiveci. Wink Laughing ] Mie-mi place tocănița. Pentru mine, cartofii sunt snookerul, iar morcovii, Bila-8. Ca la orice mâncare, e mai bine să ai mai multe chestii la fiert în cratiță, e mai gustos, mai picant și mai variat. Îmi place să-mi îmbogățesc experiența punând la fiert mai multe ingrediente, altfel lucrurile devin prea previzibile.

Pentru mine, Bila-8 e ceva nou și încă mă aflu într-o perioadă de încercare. Nu iau sportul ăsta prea în serios, dar acum vreau să particip la competiții ca să mă confrunt cu ceilalți jucători și să-mi dau seama cât de mult mai am de progresat. E vorba de a stabili cantitățile ingredientelor. Lumea crede automat că tranziția de la snooker la pool e ușoară fiindcă buzunarele sunt mai mari, dar asta e o prostie. E mai greu decât pare și dacă ții să faci performanță, e nevoie de sârguință, de muncă și de timp, pentru că acest sport merită respectat."

Cât despre faptul că declarațiile lui i-au diminuat credibilitatea și că trebuie luate mai curând cu titlu de inventar : “Faptul că-ți mai ieși din sărite face parte din sport. E vorba de a-ți conduce bine barca și de a avea răbdare. În sporturile de echipă ți-e mai ușor să treci prin perioadele proaste fiindcă te poți ascunde pe după coechipieri, dar în cele individuale vulnerabilitățile sar în ochi. Nu sunt nici eu decât un om, nu pot fi așa de calm și de relaxat pe cât mă cred ceilalți.

Câteodată oamenii își aduc aminte numai de ceea ce-am spus de rău, într-un moment de furie, despre snooker, dar uită de alte 50 de ocazii în care am spus lucruri bune. Vreau să câștig multe alte titluri și să rămân numărul 1 cât mai mult timp posibil – e asta dorința cuiva care s-a săturat de snooker ? [Păi, mai sus ce spuneai, Ronnișorule, despre cartofi în toată tirada aia cu iz culinar ?!... Shocked Laughing ] Măsura valorii unui jucător e dată de numărul turneelor în care a ieșit învingător. Stephen Hendry are 7 titluri mondiale – în total, 36 de turnee câștigate și e pe unul dintre primele două locuri de vreo 15 ani, ceea ce e o performanță uluitoare. O să fiu mulțumit dacă realizez măcar jumătate din ceea ce a realizat el și dacă în următorii 10 ani rămân undeva între primii 8. Când o să mă retrag, vreau să mă număr și eu printre cei mai mari jucători din toate timpurile.

Îi las pe alții să judece dacă fac deja parte sau nu dintre acești cei mai mari jucători. Dacă la sfârșitul carierei mele, unii profesioniști cu vechime o să discute problema celor care au fost cei mai buni jucători și o să mă pună și pe mine printre primii 4-5, o să fiu foarte încântat. Depinde numai ce criterii o să aibă, adică dacă o să dea întâietate rezultatelor sau stilului și talentului de a face spectacol. Uneori e greu să ai și succes, dar să și rămâi un jucător spectaculos. Stilul meu este unul ofensiv și publicului îi place să mă vadă tocmai pentru că joc spectaculos. Nu vreau să-mi schimb acest stil, mai ales că până acum nu mi-a mers prea rău cu el, dar țelul meu de acum e să dobor recordul lui Hendry așa ca să nu mai fie discuții despre care jucător anume e cel mai mare din toate timpurile.

O să merg mai departe cu snokerul atâta vreme cât o să câștig, dar greu o să fie abia după ce n-o să mai câștig, fiindcă s-ar putea să cred că încă mai pot câștiga turnee. Când te-ai obișnuit cu victoriile, continui să crezi că mai poți obține mereu altele. De aceea mulți sportivi rămân în activitate și după ce au trecut de perioada randamentului maxim. Presupun că l-am putea încadra aici și pe Steve Davis, care știe că dacă e în formă, e capabil să mai obțină o victorie. Nu e vorba decât despre menținerea la un anumit nivel."

Cum nu mai e mult până la ziua când va împlini 30 de ani …
"Vârsta e doar un număr. Știu mulți oameni de 60 de ani care se poartă ca adolescenții și mulți adolescenți care se poartă de parcă ar fi de 60. Eu am un suflet tânăr și vreau să mă distrez. Ray are 73 de ani și merge pe 23 ! Nu numai că e un jucător de talie mondială, dar e și un om înțelept. Mai lasă-i încolo pe psihologii din sport – mai bine stau de vorbă cu Ray. El nu complică lucrurile și, de fapt, cele mai multe dintre ele nici nu sunt complicate. E destul că avem în comun snookerul.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2005, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumiri pentru articol, Mrs. White 8) ! Ca de obicei...

Ma surprinde placut tonul declaratiilor. Razbate oarece bun-simt de-acolo. Scuze ori poate explicatii-tardive, Ronnie Rolling Eyes !-pentru "bombele de presa" cu nonsalanta aruncate dupa unele meciuri si luate ca atare de unii...mai naivi Wink
Si ar mai razbate ceva...de dupa gardul moderatiei. Cred ca Stephen Hendry e unica "bete noire" a lui Ronnie. S-o fi ascuns ea spada in teaca-adica nu se mai spun vorbe grele si nu mai trimitem pe nimeni "back to their sad little lives" Rolling Eyes -dar cumplita rivalitate n-a disparut. A devenit poate mai intensa si mai profunda. Si s-a limitat, din fericire, la masa verde.
(Ca paranteza: ce dor mi-e de-un meci intre Stephen si Ronnie! Unul ca in vremurile bune...)

* O noua pasiune? Gatitul? Care to try some sarmale, Ronnie? Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2005, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Stephen Hendry are 7 titluri mondiale – în total, 36 de turnee câștigate și e pe unul dintre primele două locuri de vreo 15 ani, ceea ce e o performanță uluitoare. O să fiu mulțumit dacă realizez măcar jumătate din ceea ce a realizat el și dacă în următorii 10 ani rămân undeva între primii 8. Când o să mă retrag, vreau să mă număr și eu printre cei mai mari jucători din toate timpurile.

...

(...) dar țelul meu de acum e să dobor recordul lui Hendry așa ca să nu mai fie discuții despre care jucător anume e cel mai mare din toate timpurile.

Mi se pare mie, sau se cam contrazice? Pai o data zice ce e multumit daca realizeaza jumatate din ce a realizat Hendry, iar apoi spune ca telul lui este sa doboare recordul lui Hendry. O data zice ca e multumit daca se va numara si el printre cei mai buni jucatori din toate timpurile, iar apoi spune ca vrea sa devina "fara discutie" cel mai mare jucator din toate timpurile.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2005, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Clara White a scris:
Stephen Hendry are 7 titluri mondiale – în total, 36 de turnee câștigate și e pe unul dintre primele două locuri de vreo 15 ani, ceea ce e o performanță uluitoare. O să fiu mulțumit dacă realizez măcar jumătate din ceea ce a realizat el și dacă în următorii 10 ani rămân undeva între primii 8. Când o să mă retrag, vreau să mă număr și eu printre cei mai mari jucători din toate timpurile.

...

(...) dar țelul meu de acum e să dobor recordul lui Hendry așa ca să nu mai fie discuții despre care jucător anume e cel mai mare din toate timpurile.

Mi se pare mie, sau se cam contrazice? Pai o data zice ce e multumit daca realizeaza jumatate din ce a realizat Hendry, iar apoi spune ca telul lui este sa doboare recordul lui Hendry. O data zice ca e multumit daca se va numara si el printre cei mai buni jucatori din toate timpurile, iar apoi spune ca vrea sa devina "fara discutie" cel mai mare jucator din toate timpurile.


Zsolt, incearca sa induca concurenta in eroare Wink
Laughing Laughing Laughing Laughing

M-au amuzat teribil declaratiile. Nu credeam sa vad vreodata cuvintele cartofi, morcovi si..snooker in aceeasi propozitie..you got to give the man some credit.. pentru originalitate Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2005, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Nu credeam sa vad vreodata cuvintele cartofi, morcovi si..snooker in aceeasi propozitie..


Nu ma pot abtine! Embarassed Embarassed
Chestia cu gradinaritul trantita la GP a facut mladite... Laughing Laughing Laughing Si uite ca s-a extins la legumicultura.
Deh, fondul verde al mesei, probabil Wink ...

Conform principiului enuntat de catre Ronnie himself, nu tot ce spune trebuie luat ca atare. Contradictiile sunt o alta marca a fabricii. Parerea mea! Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Noi 2005, 1:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 21 Noi 2005, 2:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura a scris:
Zsolt, incearca sa induca concurenta in eroare Wink
Laughing Laughing Laughing Laughing

Laughing Laughing Laughing Sigur ca da... Numai sa aiba grija sa nu se induca singur in eroare. Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 21 Noi 2005, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
(Ca paranteza: ce dor mi-e de-un meci intre Stephen si Ronnie! Unul ca in vremurile bune...)


Si mie mi-e dor ... Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Noi 2005, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CRISTI MAGHERCA a scris:

jucatorul meu preferat din circuit este fara nici o indoiala Ronnie O'Sullivan, datorita in primul rind al spectacolului pe care il asigura chiar si atunci cind pierde. un alt argument ar fi ambidextria, deprindere putin accesibila oamenilor in activitatile de zi cu zi, dar sa mai dai si cu tacul...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Yogi The Rocket
More than a fan


Data înscrierii: 25/Noi/2005
Mesaje: 33
Locație: Suceava

MesajTrimis: Dum 27 Noi 2005, 4:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ronnishorologilor, idolul ce cu onoare adorati nu are un site oficial, dupa cum nu ma indoiesc ca stiti. Am gasit, totusi, un site polonez ( unde se poate alege varianta in limba engleza ). Il trec aici, fiindca lumea nu prea consulta topicul LINK-uri.

www.ronnieosullivan.prv.pl

Enjoy !


nu merge link-ul... Sad si eu sunt un fan al lui Ronnie....nu prea imi place cuvantul asta dar...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Yogi The Rocket Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 27 Noi 2005, 4:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, link-ul nu mai merge... Poate știu mai multe despre acest site ronettele noastre... Wink Laughing

Dar dacă site-ul polonez pare să fi dispărut, mai e unul ceh Arrow http://www.smart-web.cz/danny/ronnie/ Cu poze !... Wink Laughing S-ar putea să fie același site, cu adresa schimbată.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 28 Noi 2005, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De link'ul acesta nu shtiam...chiar e interesant....o sa ma tzina ocupata pentru ceva timp. Shocked Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Mar 29 Noi 2005, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tin cu Ronnie din 2003, cand cu toate ca nu prea stiam ce este ala snookerul, am auzit de break-ul maxim facut de el in primul tur la mondiale, cand a fost eliminat de Marco Fu (parca)....si cu toate ca pana in sezonul urmator nu am stiut nici cum arata, credeam ca este cel mai bun din circuit....lucru pe care il cred si acum.

Snookerul s-a schimbat, parerea mea este ca pe vremea lui Hendry, totul era mai usor, multe turnee, care te ajutau sa-ti faci un palmares bun....si nici un jucator care sa se compare cu scotianul. Parerea mea este ca daca Ronnie ar fi evoluat acum 10 ani, recordul lui Hendry nu mai exista Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 30 Noi 2005, 0:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

The Rocket a scris:
Snookerul s-a schimbat, parerea mea este ca pe vremea lui Hendry, totul era mai usor, multe turnee, care te ajutau sa-ti faci un palmares bun.

Poate ca au existat mai multe turnee, dar campionate mondiale tot atatea au existat: unul pe an. La varsta de 30 de ani (adica exact atatia cati are Ronnie acum) Hendry avea deja 7 campionate mondiale castigate. Cine la impiedicat pe Ronnie sa castige mai multe campionate? Ceilalti jucatori? Poate... Dar daca ar fi fost cel mai bun, acest lucru nu ar fi trebuit sa fie un impediment pentru el.

The Rocket a scris:
...si nici un jucator care sa se compare cu scotianul.

Aici ai dreptate... cu precizarea ca nu ceilalti jucatori erau slabi, ci el era bun. Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 26 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community