Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Jimmy White
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 20, 21, 22  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 27 Aug 2005, 14:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mi s-a parut ca Jimmy ar fi o persoana foarte deschisa si sociabila, si de aceea ma mir ca nu-i place sa dea interviuri. Dar mai mult ca sigur ca este si o persoana inteligenta care stie cand e cazul sa dea un interviu.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 27 Aug 2005, 18:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Într-adevăr, este foarte deschis și sociabil, ai dreptate, Cristina, dar are și o foarte haioasă înclinație spre șotii. Cred fără rezerve ceea ce a povestit ziaristul - de fapt, fusese o ziaristă cea căreia i-a tras Jimmy chiulul Wink Laughing . Sunt convinsă că, neavând el chef să spună câte unele despre câte altele, Jimmișor s-a strecurat pe altă ușă și a șters-o frumușel de acasă !... Wink Laughing Laughing Laughing Și mai cred că a râs în hohote tot drumul spre unde s-o fi dus ! Wink Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 27 Aug 2005, 19:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Imi place Jimmy!!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 27 Aug 2005, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

D-apoi mie !!! Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 28 Aug 2005, 14:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai când mă plângeam că oamenii cu reportofon îl întreabă pe JIMMY câte-n lună & stele, numai de snooker nu, acum că, peste câteva zile, Jimmișorul și MATTHEW STEVENS vor face o demonstrație sub ochii galezilor din Cardiff, întru stimularea tinerelor talente aflate încă la nivelul ierbii, iată că un gazetar (galez, desigur) a și pus microfonul sub nasul cu cea mai nobilă linie din Snookerland ! Wink Laughing După ce reia nelipsita și destul de facila analogie între cei doi - că, adică, au trecut pe lîngă titlul mondial mai mult de o singură dată și că poartă ștampila cu acel "cât-pe-ce" - și după ce îl numește pe londonez "genialul naș al actualei tinere generații de snookeriști", autorul articolului apărut azi în "Wales on Sunday" reproduce spusele de aseară ale lui Mr. White :

“Sunt convins că Mathew va câștiga într-o zi Campionatul mondial. Este, fără nici o îndoială, un campion mondial în devenire. E atât de bun în toate compartimentele jocului ! Trebuie spus că mai ales precizia loviturilor lui e superbă. Nu ajungi într-o finală fără a fi un jucător de talie mondială și el a fost deja în două asemenea finale. De fiecare dată a jucat bine, însă, tot de fiecare dată s-a întâmplat ca adversarul lui să fie într-o zi mai bună decât el – se întâmplă, credeți-mă ! Trebuie să-și mențină nivelul și o să vină și titlul – poate că la concentrare ar mai trebui lucrat.

Îmi amintesc că la finala din 1992, cînd am jucat cu Stephen Hendry, conduceam cu 14-8. La pauză, am început deja să mă gîndesc la ce să spun în speech-ul de după meci, cui să aduc mulțumiri pentru că m-a ajutat să-mi ating acest ultim țel și uite-așa s-a dus concentrarea : am pierdut meciul ! Mi s-a dat eticheta de “om-al-lui-cât-pe-ce” și acum i-au dat aceeași etichetă și lui Matthew. Dar are și el turnee câștigate, a învins la UK Championship și la Masters. Oamenii par să uite că însuși faptul de a ajunge într-o finală este o mare realizare.”


Cu binecunoscuta lui inimă mare cât casa, Jimmy continuă consolându-l pe galez pentru momentul “cât-pe-ce” de la Crucible 2005 :

“Pierderea finalei acesteia este cumplită. Mi s-a întâmplat o dată să fiu așa de cătrănit, încât nu mi-am revenit un sezon întreg. Am trecut prin turnee fără să câștig un singur meci – atât de adânci sunt cicatricile mentale ale unei asemenea înfrângeri. Toată vara aceea nu mă putusem gândi la nimic altceva. N-am fost în stare să mă pregătesc așa cum trebuia din cauza demoralizării – nu m-am putut motiva, am mai și băut prea mult, în fine, o combinație de mai mulți factori… Competiția devenise prea dificilă și n-am reușit pentru nimic în lume să câștig nici măcar un meci tot sezonul ! Intervine îndoiala, neîncrederea în propriul joc, greșelile de strategie, asumarea unor riscuri prea mari tocmai din prea marea dorință de a-ți reveni – nu e bine deloc… Deci, faptul că Matthew a câștigat acest prim turneu din sezon o să fie pentru el o uriașă injecție de încredere în sine și o să-l ajute să scape de îndoieli.

Mi s-a întâmplat și mie să-mi revin repede după o finală pierdută la Campionatul mondial câștigănd primul turneu al sezonului următor. Asta îți curăță mentalul de păienjenișul negativ și reintri în cursă imediat. Prin urmare, sunt mândru de Matthew, e un bun luptător. Știu că acum are o familie și prioritățile i s-au schimbat. Snookerul nu mai e pe primul plan și eu unul sigur n-o să-i fac vreun reproș pentru asta ! Îndată ce o să găsească un echilibru între toate prioritățile astea, o să fie OK. Poate că are nevoie de un pic mai multă dedicare, fiindcă altfel are tot talentul din lume !”


Și încheie, o, cât de tipic, cu obișnuita-i bonomie autoironică : Very Happy “Așa că tot eu o să rămân cel mai bun jucător care n-a câștigat Campionatul mondial !...” 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 28 Aug 2005, 23:24, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 28 Aug 2005, 15:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumiri pentru interviu, Mrs. White! O incantare la lectura Smile , ca de obicei.

Citat:
Îmi amintesc că la finala din 1992, cînd am jucat cu Stephen Hendry, conduceam cu 14-8. La pauză, am început deja să mă gîndesc la ce să spun în speech-ul de după meci, cui să aduc mulțumiri pentru că m-a ajutat să-mi ating acest ultim țel și uite-așa s-a dus concentrarea – am pierdut meciul !

Ce familiara mi s-a parut chestia cu deconcentrarea cand esti la conducere si mai ai un pic pana la linia de sosire! Chiar am avut senzatia de...deja-lu Laughing , desi situatia cunoscuta mie s-a finalizat altfel. (Tot de o finala de Campionat Mondial e vorba... Wink )
Iar despre Jimmy ce-ar mai fi de spus? Ca e generos si obiectiv in aprecieri? Ca are acea doza de autoironie absolut necesara, esentiala chiar? Nu stralucesc afirmatiile mele prin originalitate Rolling Eyes dar am simtit nevoia sa le reiau. Ca nu strica... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 31 Aug 2005, 0:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uffff... Ce bine e sa aflu din nou. Very Happy Laughing Laughing Ce placut este cand un interviu itzi da senzatzia ca te afli la o cafea cu respectivul si-tz povesteste... Very Happy Minunate raspunsuri a dat Jimmy. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 31 Aug 2005, 1:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell & Mrs. Hendry, meritul este în întregime al lui Jimmișor, dragul de el, care ține la toți și îi vorbește pe toți numai de bine.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 1 Sep 2005, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aglomerație mare la interviuri. Jimmișor n-a mai avut, probabil, timp să iasă pe ușa din spate sau, distrat cum e, o fi dat chiar nas în nas cu gazetarul ! Wink Laughing Cred însă că a fost tot cel care l-a întrebat despre cricket, fotbal, tenis și rugby (vedeți mai sus) – omul trimis de "The Evening Herald" din Plymouth, tocmai fiindcă acolo, la complexul numit The Pavilions, urmează să înceapă, peste exact două săptămâni, seria meciurilor din Premier League. În numărul de azi, sub titlul Legendarul White se bucură să revină la Pavilions, ziarul publică spusele lui Jimmy.

„E o locație grozavă. Întotdeauna mi-a plăcut să joc acolo. De fiecare dată sala a fost arhiplină. Pur și simplu îmi place să joc la Plymouth, punct. Cum ziceam, arena e grozavă și orașul la fel. Ca să fiu sincer, nici nu-mi vine să cred că au trecut cinci ani de când am jucat acolo meciuri din Ligă ! Cred că se dorește extinderea hărții snookerului. Inițial, s-a vorbit despre mutarea Campionatului mondial, dar acum s-a terminat cu toată treaba asta. Eu cred c-ar trebui să se rămână sau să se revină la vechile locații.”

În legătură cu această primă etapă a Ligii, Mr. White e de părere că „Oamenii o să vadă două meciuri serioase, susținute de patru jucători cu stiluri foarte diferite. [El însuși și DING, STEPHEN și RONNIE.] Așa ceva nu trebuie ratat ! Spectacolul va fi fantastic. O să fie televizat în lumea întreagă [Mai puțin pe Eurosport, baby ! Rolling Eyes ] și nerăbdarea e întotdeauna foarte mare. Formatul mi se pare grozav și mai sunt și mulți bani în joc. Dacă e cineva care să aibă motive de dezamăgire, aș vrea să știu și eu care-ar fi alea !”

Adversarul lui va fi DING. „Abia aștept să joc cu el ! Ne-am mai întâlnit o dată și el a fost cel care a învins. L-am văzut pe urmă bătându-l pe Stephen Hendry, nu demult, în China. O să fie un jucător cu viață lungă în partea cea mai de sus a clasamentului.”

Și fiindcă aminteam de „distracția” de care cel Jimmișor dă dovadă desișor, să vă spun că așa a cam fost el dintotdeauna. Iată ce i s-a întâmplat acum aproape douăzeci de ani – în 1986. Tocmai coborâse din tren în gara Warrington, localitatea unde aveau să se dispute meciurile din Mercantile Credit Classic. Ploua mărunt. Lume multă pe peron, lume multă în fața gării, taxiuri ioc. Jimmy se așază cuminte la o coadă deja destul de lunguță și așteaptă. Și așteaptă. Taxiurile vin, "încarcă", pleacă și revin, dar Jimmy mai are până să ajungă în fruntea (!...) cozii. Când, în fine, ajunge, deschide portiera mașinii, își pune bine cutia tacului pe bancheta din spate și valiza în portbagaj și-i spune șoferului : „La hotelul 'Patten Arms', vă rog.” Taximetristul se uită la el și încă nu „dă bice”. După o clipă, întinde didactic mâna și-i arată clădirea de vizavi : „Păi, ăla-i hotelu’, șefu’ !!!...” Laughing Laughing Laughing

Jimmy s-a „adunat”, însă, destul de bine după această mică întâmplare, fiindcă acela a fost primul turneu oficial pe care l-a câștigat în cariera lui ! L-a învins în finală (13-12) pe CLIFF THORBURN. 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 3 Sep 2005, 8:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Se pare ca biografia lui Jimmy este plina de patanii de acest fel.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2005, 7:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În "The Daily Telegraph" de azi, un nou interviu cu Mr WHITE.

Prima amintire legată de sport ?
Aveam opt ani, jucam fotbal în echipa școlii High Cross, din [cartierul londonez] Tooting și eram cel care executa penalty-urile. Îmi aduc aminte că mă milogeam smiorcăind la profesorul de sport “Da’ doar mi-ați promis !” de câte ori ni se acorda vreun 11 metri, cu toate că ar fi fost de la bun început o greșeală să mă numească pe mine executantul penalty-urilor, fiindcă nu le prea nimeream. Primul mare eveniment pe care-l țin minte a fost când Chelsea a câștigat Cupa FA, în 1970. N-aveam nici 9 ani, dar îmi pusesem la gât un fular în culorile echipei și fusesem deja de câteva ori pe stadionul lor, la Stamford Bridge.

Propriile începuturi ?
În snooker ? Păi, tata m-a dus într-un club, când aveam 11 ani. M-a prins pe loc și nu mult după aceea școala s-a dus pe apa sâmbetei. Stăteam ore întregi la masa de snooker. Wink Laughing

Primele amintiri din snooker ?
Tony Meo și cu mine ne petreceam tot timpul liber într-un club de snooker de la capătul străzii. Adoram jocul și ne-am apucat și noi de treabă tot mai serios. Cum zic, școala s-a dus pe apa sâmbetei. Am mai dat eu pe-acolo, așa, câte un pic, dar pe urmă mi-am luat liber din ce în ce mai des. Pe la 12 ani, am făcut primul meu break de peste o sută…

La 15 ani ați câștigat Campionatul Marii Britanii la Under-16, la care ați adăugat și titlul Angliei la amatori – în 1979. Vă mai amintiți de primul dv. 147 ?
Sigur că-mi mai amintesc ! Aveam 15 ani și s-a întâmplat la Pot Black, pe strada Vardens, în Battersea ! Începusem deja să cutreier de-a lungul și de-a latul țării, jucând cu oricine vroia să joace cu mine pe bani. Pe urmă am trecut la profesioniști – aveam 18 ani, în 1980. Primul meu titlu ca profesionist a fost la Laing’s Scottish Masters, când l-a bătut în finală pe Cliff Thorburn.

Ce sporturi vă interesează ?
Fotbalul – întotdeauna urmăresc ce fac cei de la Chelsea – și boxul. Am fost la nici nu mai pot să număr câte finale mondiale de box ! M-am dus să-l văd pe Chris Eubank, am stat cu ochii pe Charlie Magri de-a lungul întregii lui cariere, țin enorm la Roberto Duran. Eram de față când Sugar Ray Leonard l-a învins pe Marvin Hagler. Mă mai duc și acum, de câte ori pot. Cred că boxul este un sport fantastic. Ah, și pe Oscar de la Hoya l-am văzut luptând. Sunt și un fan al lui Naseem Hamed și urmăresc și ce face el. Ronnie O’Sullivan, Stephen Hendry și cu mine îl cunoaștem bine. Sunt și fan al lui Frank Bruno. Și cariera lui am urmărit-o cu atenție.

Sporturi practicate ?
Eh, am jucat fotbal, dar pe-atunci eram puști ! Acum joc golf – trebuia să zic “joc prost golf” !... ( Rolling Eyes Wink Laughing ) Am avut într-o vreme cai, am avut și câini – pentru curse. Acum, nu. Doar așa, puțin golf. Dar joc numai pentru acțiuni de binefacere. Nu peste mult timp, o să joc pentru spitalul Marsden, din Sutton.

De ce ați ales o viață în sport ? Ce altceva v-ar fi plăcut să faceți ?
Păi, asta a fost tot ceea ce-am vrut și am visat vreodată să fac ! După ce l-am văzut pe Alex Higgins jucând la POT BLACK, gata, tot ceea ce-am vrut a fost să devin jucător profesionist de snooker…

Partea cea mai grea a acestui fel de viață ?
Călătoriile. După ce ajungi acolo unde te duci și participi la competiție, totul e grozav. Călătoriile te pot incita când ai 20 de ani, dar când ai mai mulți, devin partea cea mai puțin plăcută.

Cel mai memorabil moment ?
Când am câștigat la 18 ani campionatul mondial de amatori, în Tasmania – am fost cel mai tânăr campion și recordul a rămas ceva vreme în picioare. Pe urmă, când am câștigat UK Championship, și când am pierdut două dintre cele șase finale pe care ar fi trebuit să le câștig.

Cele mai grele momente ?
Oricare dintre cele șase finale de la Crucible ! Și toate-mpreună ! Smile

Ce sportivi admirați ?
Pe Muhammad Ali, John Terry, Roberto Duran, Peter Osgood și Chopper Harris (nici nu-mi vine a crede că acum e bunic !) Laughing Laughing

Admir dedicarea sportivilor de azi – oameni ca Teddy Sheringham. Problema mea a fost că nu mi-a deschis nimeni capul ca să mă învețe și pe urmă să mă învăț singur cu disciplina. Pe timpul ăla te simțeai mare și tare că nu te duceai la școală ca ceilalți puști și cam asta era tot. Mare noroc am avut. Dar dacă tot am zis asta, trebuie să mai zic și că dacă eram băiat cuminte, câștigam 10 titluri mondiale !...

Uite ce : oricine are talent, trebuie să-l ajute cu disciplina. Discoteci și fete sunt pe toate drumurile. Singurul loc în care găsești mai întâi succesul și abia pe urmă truda e dicționarul !!!
Fantastic de bine spus, Mr White !!! 8) Laughing

Unde vă place cel mai mult să jucați ?
Pentru snooker, îmi plac cam în aceeași măsură Centrul Wembley și Teatrul Crucible. Pentru golf, sunt atâtea locuri, dar aș zice că cel mai mult îmi place să joc la Sutton Green, în Surrey.

Ce spectacol sportiv ați pune în categoria "ce n-aș da să văd" ?
Oooo, bubuiala din junglă !!! Meciul Muhammad Ali – George Foreman, din Zair. Mare luptă, mare eveniment. Dar aș vrea să am un elicopter care să mă ia de-acolo după meci ! Aș da oricât să văd unele din galele de box de altădată. Pentru viitor, aș vrea ca Chelsea să câștige Liga Campionilor.

Și în categoria ce n-aș da să nu văd ?
Luptele însângerate – sportul ultim și crud. Nu pot să suport așa ceva. Nu e artă. E agresiune sută la sută. Altfel, ca să fiu sincer, îmi plac mai toate sporturile.

Ce întrebare v-a fost pusă cel mai des ?
Păi chiar asta e o întrebare grea !... De obicei, mi se cer autografe !... Laughing Laughing Laughing

Și totuși ce răspundeți ?
Nu știu. Vreau să spun că le sunt foarte recunoscător oamenilor – publicul a fost întotdeauna bun cu mine.

Care e cea mai mare schimbare pe care ați vrea s-o vedeți în felul în care e condus sportul dv ?
Aș vrea să văd că snookerul e organizat de oameni din afara snookerului. Ar trebui să fie un comitet managerial. N-ar trebui să fie oameni de snooker, ci de management. BRAVO, JIMMY ! Very Happy

Ce părere aveți despre cum este prezentat snookerul în presă ?
Asta e OK și în presa scrisă, și la televiziune. Dar totul se transmite la ore prea târzii. Nu se gândește nimeni că mulți fani ai acestui sport sunt oameni în vârstă, care nu pot să stea așa de târziu la televizor.

Care ar trebui să fie deviza unui sportiv ?
Victorie, victorie și iar victorie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 8 Oct 2005, 4:30, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Mie 28 Sep 2005, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy o fi pe Stamford Bridge la ora asta? Wink Laughing


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2005, 23:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu încape îndoială, Vizitatorule !!! Poți paria pe toți banii !!! Laughing Laughing Laughing Încă n-am aflat însă dacă avem sau nu vreun motiv de bucurie de prin părțile Stamford Bridge-ului...


OK am aflat. E 0-0. Eh, tot Chelsea rules. Wink

Acum câteva zile, în "The Times", Alan Pardew (managerul echipei West Ham United), a călcat cu talentată simultaneitate în vreo două străchini : a zis că cei de la Chelsea sunt atât de buni (exact părerea lui Jimmy - vezi unul dintre interviurile precedente), încât ... Dar mai bine redau înțeleptele cuvinte ale lui Mr Pardew : ”Au ajuns să semene puțin cu Steve Davis. Dacă ești așa de bun, începi să devii nițeluș plicticos.” Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 29 Sep 2005, 8:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vizitatorul eram eu si mi-am dat seama chiar in timpul meciului ca de fapt meciul s-a jucat la Liverpool si nu avea cum sa fie Jimmy pe Stamford Bridge, dar n-am mai putut sa intru pe Internet sa-mi repar greseala. Embarassed Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Sep 2005, 0:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing ! Eh, nici eu nu sunt totuși chiar așa de sigură că Jimmy s-a dus tocmai hăt, până la Liverpool cu câteva ore înainte de meciul de la Basingstoke !... Wink Laughing Laughing

Oricum, bravo, Jimmy ! Well done, Mr White ! Very Happy 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 20, 21, 22  Următoare
Pagina 6 din 22

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community