Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul național 2008
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 23 Feb 2008, 19:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FELICITĂRI, DENIS ! Applause Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 17 Mar 2008, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



În zilele de 14-16 martie, s-a desfășurat, la București, etapa a 2-a a Campionatului național 2008. Mai ușor și mai repede aflu rezultatele turneelor din Sri Lanka decât ale celor de aici... Wink Laughing În care caz, se va scrie mai mult despre turneele din Sri Lanka, ce să facem... Wink Laughing

Probabil că o să apară ele și rezultatele pe site-ul federației...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Lun 17 Mar 2008, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa la o prima strigare...

Denis a castigat etapa aceasta, invingandu-l de Renaud cu 5-4 intr-o finala f. f. stransa.

La juniori, Bogdan a luat din nou trofeul iar Andrei Rosu s-a multumit cu locul II. Bogdan a avut numeroase break-uri de 20-30 pe tot parcursul turneului.

Vor aparea si pe site dar inca nu am adunat toate informatiile necesare.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 20 Mar 2008, 2:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Etapa a 2-a, 14-16 martie, București

Sferturi
Renaud Devriese 3-1 Bogdan Ioniță
Paul Croitoru 3-2 Horia Câmpeanu
Daniel Bontea 3-1 Răzvan Bartușică
Octavian Mărgineanu 0-3 Denis Crețu
Semifinale
Renaud Devriese 4-2 Paul Croitoru
Denis Crețu 4-0 Daniel Bontea (neprezentare)
Finala
Renaud Devriese 4-5 Denis Crețu

Rezultate complete Arrow www.snooker.ro

Bogdan Cozmaciuc a câștigat finala secțiunii de juniori, iar Marinela Panczel a câștigat finala competiției feminine.

Felicitări, Denis, Bogdan și Marinela ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 24 Apr 2008, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai s-a spus pe Eurosport ca etapa a treia de campionat national va avea loc la mine-acasa, la Baia Mare. Majoreta
Yay.
Tare mi-ar placea sa arunc o privire, daca e cu public. Wink
Se mai arata oarecine curios? Incep sa ma intreb in ce incinta se va desfasura, desi am o vaga banuiala.




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Joi 24 Apr 2008, 20:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 24 Apr 2008, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aaaaa Miss C , in cazul acesta asteptam comentarii la cald si ceva poze daca se poate. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 24 Apr 2008, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Aaaaa Miss C , in cazul acesta asteptam comentarii la cald si ceva poze daca se poate. Wink


Numai sa aflu unde are loc, ca pe site nu scrie inca nimic.
O sa port un tricou cu poza lui Ronnie pe el,sa stie domnul Ancuta de cine sa se fereasca. Twisted Evil Laughing Laughing Laughing

Edit: nu scrie pe site, scrie pe forum. Rusinica, n-am auzit de clubul Mr. Billiards. Embarassed




Ultima modificare efectuată Miss Chigwell la Joi 24 Apr 2008, 20:43, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 24 Apr 2008, 20:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

O sa port un tricou cu poza lui Ronnie pe el,sa stie domnul Ancuta de cine sa se fereasca. Twisted Evil Laughing Laughing Laughing


In acest caz siiigur vrem poze! Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Vin 25 Apr 2008, 1:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ba scrie si pe site Smile ... e un afish mare pe prima pagina care te directioneaza in pagina cu datele necesare.

Clubul se numeste Mr. Billiard si se afla pe Str. Oituz am impresia. Are 3 mese de snooker si dl. Cozmaciuc a fost la inceputul acestei saptamani acolo pentru a vedea daca indeplineste conditiile organizarii unei etape de campionat national. Clubul este deschis pentru toata lumea... in mod sigur se accepta si public Razz, daca nu... am eu grija de asta Very Happy

O sa-i pun o funda mare rosie.... ca sa fie mai vizibil afishul de pe prima pagina Smile .



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 16 Mai 2008, 19:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Evident ca n-am putut rezista si m-am dus sa urmaresc prima mea competitie oficiala de snooker. In cele ce urmeaza, cateva impresii.
Clubul e spatios, elegant si linistit, mesele au fost echipate corespunzator pentru turneu iar spectatorii sunt foarte civilizati. N-am auzit nici un mobil tipand pret de aproape trei ore cat am stat acolo, ceea ce ne face mai grozavi ca Sheffieldul. Wink
Vlad Ionascu n-a participat, dupa cum am aflat, din motiv de bacalaureat. Ce vremuri, ce vremuri...Phiiii!
Am urmarit, dintr-o perspectiva avantajoasa, doua meciuri: Denis Cretu contra lui Bogdan Mihalache (regret, n-am retinut scorul, dar la un moment dat era 2-0 pentru dl. Mihalache) a fost unul; imi pare rau, n-am retinut cine juca la masa cealalta.
L-am urmarit putin si pe Babken Melkonian, autorul singurului break de peste 100 realizat la noi in competitie. Si el e ambidextru. Wink
Au fost lovituri frumoase dar frame-urile s-au fragmentat mult.
Perspectiva laterala este ceva cu totul deosebit; imi venea uneori sa intorc masa, ca nu-mi dadeam seama daca e snooker sau daca merge bila spre un buzunar. Wink
Facand uz de identitatea mea de pe forum, am avut ocazia sa port o conversatie foarte agreabila despre finala Mondialului, Ali, si Ronnie cu domnul Ancuta, pe care din pacate am uitat sa il felicit pentru comentariul pe care il realizeaza. O fac acum. Smile
Si nu, n-am purtat tricou cu moaca lui Ronson, cum amenintam acum ceva vreme. Laughing
Il salut si pe domnul Bontea, care intra in club pe cand eu plecam.
Poze n-am facut din motive tehnice. Daca va fi posibil, o sa mai merg la cateva meciuri in week-endul asta.
Va tin la curent.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 16 Mai 2008, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim mult pentru relatare! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Vin 16 Mai 2008, 22:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bravo, bravo... te asteptam si la meciurile din zilele urmatoare.

maine cu incepere de la ora 9.00 vor fi meciuri interesante la seniori din care amintesc pentru moment numai denis cretu vs. cosmin robas (localnic Smile ).

sunt curios ms chigwell cum arati.... ca doar am stat numai vreo 12 ore in picioare sa arbitrez pe acolo Smile) , nu de alta dar sa am si eu o pila la relatari Razz

cumva porti ochelari? ? si esti bruneta ? sau doar am ramas cu impresia ?



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Mai 2008, 22:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim pentru relatare.

andydrak a scris:
sunt curios ms chigwell cum arati.... [...] cumva porti ochelari? ? si esti bruneta ? sau doar am ramas cu impresia ?


Laughing Laughing Laughing Dacă lucrurile devin, așa, personale și de interes bilateral, există și comunicarea prin PM, e-mail etc. Wink Laughing Laughing Laughing

Ceva rezultate așteptam, Andydrak... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Mai 2008, 23:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Etapa a 3-a, 15-18 mai, Baia Mare

SENIORI

Runda 1
Sacha Krohn 0-2 Bogdan Mihalache

Runda a 2-a
Daniel Vargolici 0-2 Bogdan Mihalache
Cosmin Robas 2-0 Radu Rus
Grigore Andreica 0-2 Catalin Hotea
Bogdan M Marchis 2-0 Adrian Toader
Andrei Rosu 2-0 Stelian Mirghes
Marius Ancuta 0-2 Bogdan Marchis
Mihai Rosu 2-0 Oliviu Pop
Liviu Vantu 0-2 Alexandru Lupsa
.

Optimi
Denis Cretu 3-2 Bogdan Mihalache
Cornel Dirmina 0-3 Cosmin Robas
Bogdan Cozmaciuc 2-3 Catalin Hotea
Cristian Chircu 2-3 Bogdan M Marchis
Horia Campeanu 3-0 Andrei Rosu
Babken Melkonian 3-1 Bogdan Marchis
Marcel Bera 3-0 Mihai Rosu
Daniel Bontea 3-1 Alexandru Lupsa
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 17 Mai 2008, 0:04, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Sâm 17 Mai 2008, 0:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eee... acum mai in spirit de glume nitzelush Razz

tin sa mentionez totusi ca punerea rezultatelor s-a facut "live" Razz din holul hotelulului pe la 23 - 24 noaptea, singurul loc in care pot accesa netul rapid in baia mare Smile...

Oricum maine in mod sigur la seniori vor fi mexiuri f.f. tari. Iar de spectatori competitia nu duce lipsa. Se pare ca Baia Mare este un centru puternic pentru snooker si acest lucru nu poate decat sa ma bucure.

din pacate eu voi fi nevoit sa parasesc orasul maine si nu voi mai putea sa public rezulate, dar incepand de marti incerc sa fiu cat mai aproape de adevar. Sad



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 2 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community