Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 241, 242, 243  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Iun 2006, 2:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Aseară a avut loc finala ediției 2006 a Campionatului național feminin de snooker al Australiei, care s-a desfășurat între 22 și 25 iunie. Campioana este Tammy Cantoni.

Sferturi
Kathy Parashis – Kathy Howden 3-2
Tammy Cantoni – Jayde Martin 3-0
Linda Lucas – Pam Robertson 3-0
Shirley Smith – Janine Rollings 2-3
Semifinale
Kathy Parashis – Tammy Cantoni 1-4
Linda Lucas – Janine Rollings 4-1

FINALA
Tammy Cantoni – Linda Lucas 5-3


* Luna viitoare, Mark Williams va avea de jucat cu Jamie Jones în sferturile turneului Pro-Am numit The Welsh Closed Championships. În weekendul trecut, Mark l-a învins pe Richard Price și a trecut pe lângă șansa de a realiza un break maxim. Relaxat ca de obicei, galezul a declarat că nu prea se simte motivat să-și reînceapă pregătirea (iarăși ?!?!?!... Shocked Rolling Eyes ), deși NIT-ul nu bate la ușă, dar nu e nici chiar așa departe. "Nu mă antrenez deloc. N-o să prea joc până la NIT. Ia mai lăsați-mă-n pace ! Sunt încă în vacanța de vară !..." (South Wales Echo)

Pe de altă parte, Jamie Jones e motivat cât pentru zece : "Vreau să ajung în Top 16, vreau să fiu recunoscut ca unul dintre cei mai buni jucători, vreau să ajung campion mondial !", a spus JJ reporterului de la The South Wales Evening Post. În curând, JJ își va face debutul în Main Tour. Mai e mult până departe, dar mai știi ?!... Wink Laughing

* Aniversări
26 iunie - Andrew Norman, acum aflat pe locul 59, împlinește 26 de ani
29 iunie - Anthony Hamilton va împlini 35
30 iunie - Matthew Couch va împlini 32



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Iun 2006, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* S-a încheiat Campionatul național feminin al Australiei. Noua campioană este Tammy Cantoni, care le-a învins pe Jayde Martin (3-0) în sferturi, Kathy Parashis (4-1) în semifinale și Linda Lucas (5-3) în finală.

* Duminică, la Port Moresby, a avut loc finala Campionatului național feminin din Papua Noua Guinee. Campioana en titre, Maggie Hou a revenit în arenă după ce a născut și speră că data viitoare nu va mai pierde finala. "N-o să mai fiu cu gândul în altă parte," a declarat ea. Noua campioană este Geua John. Ea a trecut de Grace Walsh 2-0 în sferturi, de Medlynne Kaina 3-1 în semifinale și, în fine, de Maggie Hou 3-0 în finală.

* Ia ghiciți pe cine intervievează spaniolii de la Agencia internacional de noticias ? Pe Ding ! Dar nu atât despre snooker, cât despre ... Cupa mondială !... “Cred că Anglia poate câștiga,” spune superstarul Orientului. Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=10729#10729



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 27 Iun 2006, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

thanks pt. info! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 28 Iun 2006, 11:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
thanks pt. info! Smile

Subscriu. 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Iun 2006, 1:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Alaltăieri, Paul Hunter ar fi trebuit să fie prezent la o ceremonie ocazionată de încheierea unei etape din construcția noii aripi a secției de oncologie a spitalului St. James, din Leeds, dar nu s-a simțit suficient de bine ca să iasă din casă. Paul se află în cursul unui nou și chinuitor ciclu de chimioterapie. A trimis un mesaj prin care lăuda competența și atenția cu care personalul medical se ocupă de pacienți și își exprima speranța că, în noul ambient creat prin această investiție, poate chiar specialiștii din Leeds vor avea norocul să descopere leacul cancerului...

În The Yorkshire Evening Post de ieri, managerul lui Paul, Brandon Parker, spune că tânărul jucător și cei apropiați lui așteaptă în continuare cu mare nerăbdare verdictul WSA (asupra cererii pe care le-a adresat-o Paul de i se “îngheța” situația în clasament pe timp de un sezon) și se tem ca nu cumva Blonduțul să se vadă nevoit să joace în ciuda evidentelor suferințe fizice și psihice pe care le-ar presupune acest efort. Dar când au mai acționat belferii de la Bristol cu eficiență ca s-o facă și acum ?!...

Ziarul a contactat și WSA, care a răspuns prin purtătorul dumnealor de vorbe, care a declarat că “solicitarea lui [Paul] se află în studiu”, dar că înghețarea situației lui în clasament nu se poate face decât prin decizia unei adunări generale extraordinare și prin modificarea statutului WSA. A mai adăugat că în această privință forul conducător din Snookerland vrea să ceară și părerea unora dintre jucătorii cei mai cunoscuți. Presupun că nu vor aștepta să înceapă sezonul până să ia o hotărâre...

* Aseară, Neil Robertson a susținut o serie de meciuri demonstrative la Clubul Catolic din Campbelltown (Australia). A jucat cu fosta campioană națională Kathy Parashis, cu campionul statului New South Wales, Roger Farebrother și cu campionul actual al Australiei, tânărul (de 18 ani) Vinnie Calabrese.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 30 Iun 2006, 7:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dak ar fi sa'mi spun si eu parerea...subiectiva de altfel...si eu as fi de acord ca pozitia lui Paul sa fie ,,inghetata'' ... este un jucator care a muncit mult ca sa ajunga unde a ajuns pana in acest moment. Oricum , decizia apartine lui WSA.
Eu una sunt curioasa ce reactie o sa aiba jucatorii de top la aceasta cerere a lui Paul...
Ii mai urez odata : Insanatosire Paul!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 30 Iun 2006, 8:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sint de acord cu tine,lady c! eu sint sigura ca jucatorii ar fi de acord.
rezista,paul! vei invinge!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Iun 2006, 20:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Mâine începe Campionatul Asiei. Câștigătorul turneului (sper că Jin Long va reuși să-și apere titlul !) primește biletul de intrare în Main Tour.

Campionii Asiei
2005 Jin Long (China)
2004 Alok Kumar (India)
2002 Ding Junhui (China)
2001 Yasin Merchant (India)
2000 Marlon Manalo(Filipine)
1999 Noppadon Noppachorn (Thailanda)
1998 Mohamad Yousuf (Pakistan)
1997 Anurat Wongjan (Thailanda)
1996 Anan Terananon (Thailanda)
1995 Anurat Wongjan (Thailanda)
1994 Ooi Chin Kay (Malaysia)
1993 Praprut Chaithanasakul (Thailanda)
1992 Praprut Chaithanasakul (Thailanda)
1991 Chuchart Trairatanapradit (Tai Pichit) (Thailanda)
1990 Sam Chong (Malaysia)
1989 Yasin Merchant (India)
1988 James Wattana (Thailanda)
1987 Udon Khaimuk (Thailanda)
1986 James Wattana (Thailanda)
1985 Gary Kwok ( Hong Kong)
1984 Sakchai Sim-ngam (Thailanda)


* Operațiunea Hold 'Em – no kidding : chiar asta a fost denumirea codificată a celei mai recente reacții exagerate a poliției scoțiene ! Săptămâna trecută, nici mai mulți nici mai puțini de o sută de polițiști au făcut o razie la singurul club (exclusiv) de poker din Scoția, The Cincinnati Club, din Glasgow. Și ce credeți că au găsit acolo ?... Păi, între alții, pe patru colegi de-ai lor, aflați, bineînțeles, în afara orelor de program. Wink Laughing Nu se știe prea bine de ce s-a efectuat razia cu pricina, iar unul dintre directorii clubului, Dave Colclough, foarte cunoscut jucător de poker el însuși, a declarat că toată tevatura n-a fost altceva decât o penibilă risipă a banilor plătiți de contribuabili. Slavă Domnului ! Rolling Eyes Laughing N-avem nevoie de probleme cu legea la clubul preferat al lui John Higgins & Graeme Dott !... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 1 Iul 2006, 9:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Dak ar fi sa'mi spun si eu parerea...subiectiva de altfel...si eu as fi de acord ca pozitia lui Paul sa fie ,,inghetata'' ... este un jucator care a muncit mult ca sa ajunga unde a ajuns pana in acest moment. Oricum , decizia apartine lui WSA.
Eu una sunt curioasa ce reactie o sa aiba jucatorii de top la aceasta cerere a lui Paul...
Ii mai urez odata : Insanatosire Paul!


si eu sper k vor "ingheta" pozitia lui in clasament. Altfel, o sa-i fie foarte greu sa revina...
Multa, MULTA sanatate Paul!!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 2 Iul 2006, 17:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* La Newport, în Țara Galilor, se desfășoară anual, din 2000 încoace, un turneu Pro-Am invitațional strict galez, numit TCC adică The Tredegar Constitutional Club Pro-Am Championship sau The Welsh Closed Championship. Este un turneu care are loc “în rate” : în fiecare zi de joi din șapte săptămâni succesive. Cei 16 din runda întâi își dispută locul în optimi, unde îi așteaptă 8 profesioniști, dar meciurile nu se succed pe runde, ci pe “sectoare” ale tabloului. Astfel, joi 22 iunie, primii 4 (Trevor White, Richard Price, Jamie Jones și Michael Griffiths) au jucat atât meciurile din runda 1, cât și meciurile din optimi, așa că știm deja cine sunt primii sfert-finaliști.

Runda 1 :
Trevor White – Richard Price 2-3
Jamie Jones – Michael Griffiths 3-0
și mai departe, Optimile (Partea 1) :
Richard Price – Mark Williams 0-4
Jamie Jones – Judd Trump 4-1
Deci, primul sfert de finală arată astfel :
Mark Williams – Jamie Jones

Joia trecută, pe 29 iunie, runda 1 :
Michael White - Brian Rees 3-0
Andrew Pagett – Mike Hodge 3-0
Optimile (Partea a 2-a) :
Lee Walker – Michael White 4-0
Dom Dale – Andrew Pagett 0-4
Sfertul de finală cu numărul 2 :
Lee Walker – Andrew Pagett

Paul Collier participă și la această ediție a turneului – în calitate de jucător.

* Au fost confirmate datele celor 8 eventuri din Pontin’s International Open Series (PIOS). Ca și în sezoanelele trecute, seria openurilor internaționale introduce în Main Tour lotul cel mai masiv de jucători : opt. Datele turneelor au fost trecute în Calendarul competițional al sezonului 2006-2007 Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=10693#10693



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 2 Iul 2006, 17:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Paul Collier participă și la această ediție a turneului – în calitate de jucător." Laughing Wink 8)
multumiri pt. info,clara Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 3 Iul 2006, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Datorită petrolului, emiratele din jurul Golfului Persic n-au probleme cu banii. Qatar-ul, o mică peninsulă ivită din coasta Arabiei Saudite, pare a se pregăti să devină o forță și în snooker, nu numai în statisticile mondiale privind cel mai ridicat venit/cap de locuitor. Se știe că Bahrain-ul s-a asigurat de proful cel mai bine cotat la această oră : Peter Ebdon, care, însă 1. acordă prioritate chinezilor și 2. nu se ocupă de începători. De câțiva ani încoace, familia domnitoare din Qatar, înrudită cu cea din Bahrain (nu numai prin pasiunea pentru nobilul sport), nu vrea să se lase mai prejos și susține din plin pregătirea tinerilor jucători : englezul Del Hill (antrenorul lui Graeme), irlandezul PJ Nolan și englezul de origine jamaicană Rory MacLeod (singurul jucător de culoare din Main Tour, în ultima vreme interesat de antrenoriat) fac călătorii frecvente (și lucrative ! Wink Laughing ) în Qatar. Și, vede-se, nu fără rezultate pozitive : începând de joia trecută, un grup de juniori din Qatar, toți sub 18 ani, se află în Irlanda, la o tabără de antrenament de 17 zile. Nu se face numai pregătire individuală, ci se organizează și competiții. În weekendul trecut, qatarezii au bătut măr o selecționată irlandeză Under-15 (ce-i drept, fiii Irlandei sunt mai mititei ca vârstă, dar au, nu-i așa, snookerul în sânge...)

Azi și mâine, la Ivy Rooms, are loc turneul numit Qatar Masters. Participă 28 de jucători din cele două țări. Între numele cunoscute, cele ale lui Vincent Muldoon, David Morris, Greg Casey.

* Ieri s-a încheiat al 4-lea dintre cele 5 turnee din seria Pontin’s Pro-Am 2006. O seamă de profesioniști de renume au pierdut surprinzător în fața unor jucători amatori : Ken Doherty a fost învins la zero ( Shocked ) de către Oliver Hoeblyn, exact la fel a pățit și Michael Holt cu Ben Hancorn, iar Barry Pinches și Joe Swail au ieșit din competiție tot după prima rundă, pentru că adversarii lor, Alistair Wilson și, respectiv, James McGouran s-au dovedit mai buni decât ei.

Sferturi
Stuart Bingham – Mark Joyce 4-2
Ryan Day – Stephen Rowlings 4-1
Ricky Walden – Lee Walker 4-2
Paul S. Davison – David Grace 3-4
Semifinale
Stuart Bingham – Ryan Day 2-4
Ricky Walden – David Grace 4-0
FINALA
Ryan Day – Ricky Walden 2-4


Ricky : “N-am fost într-o formă prea grozavă, dar de la sferturi încolo am jucat bine. E o bună pregătire înaintea calificărilor pentru NIT. Obiectivul meu e să pătrund în Top 16. Nu știu dacă o să reușesc în sezonul ăsta, dar o să încerc să câștig toate meciurile...”

* În ciuda insuccesului de la Pontin’s Pro-Am 4, Joe Swail își are și el ochii ațintiți asupra unui loc în Top 16 : “Stau bine în clasament și am șanse,” spune Joe-cel-Blând. “Bineînțeles că aș vrea să încep sezonul bine. De câțiva ani, ba sunt în formă, ba nu sunt și e foarte frustrant că nu mă pot menține la un nivel mai constant, dar rămân pe baricade și lupt mai departe.

Publicul din Belfast se bucură să găzduiască NIT-ul. Aici, fanii acestui sport sunt foarte numeroși, de aceea e bine că jucătorii cei mai buni o să le răsplătească sprijinul evoluând în fața lor. Acum, că e un turneu de puncte, e altceva : anul trecut, atmosfera a fost foarte relaxată, dar de data asta, o să fie mai multă seriozitate. Cei mai mulți jucători o să fie obligați să-și abandoneze crosele de golf și să se reîntoarcă de-acum la masa de antrenament...”


Joe are amintiri plăcute de la NIT-2005 : l-a învins pe Ronnie O’Sullivan cu 4-2. “A fost o seară excelentă," își amintește el. “Sala e la câteva sute de metri de locul unde m-am născut, așa că totul pare mai special... Abia aștept să înceapă turneul !...”

* Lui Dominic Dale i se pare că Michael White se suprasolicită și vrea prea mult, prea repede : “Michael participă la prea multe turnee ! Sunt convins că cei din jurul lui au grijă de el, dar trebuie să-l mai domolească puțin. Nu încape îndoială că e are un potențial enorm, dar nu e bine să-și consume energia prea repede.”

În TCC (turneu aflat în plină desfășurare, pe care l-am menționat ceva mai sus), Michael a pierdut meciul cu experimentatul Lee Walker, care a declarat : “Michael este deja un star. Oriunde se duce, renumele i-o ia înainte. Cred că va deveni un mare jucător. Numai faptul că l-am învins nu schimbă cu nimic datele prolemei : are un talent imens și nimeni n-o să-i poată sta în cale.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 4 Iul 2006, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul național de snooker al Statelor Unite, 1-3 iulie, San Gabriel, California. Astă-noapte târziu/azi dimineață devreme (deh, GMT minus 8 ore !...), s-a disputat finala. Noul campion este Paul Kimura, reprezentantul Californiei. Finalist, Romil Azemat, din Arizona.

Sferturi
George Lai – Tom Kollins 4-3
Romil Azemat – Truman Wu 4-3
Paul Kimura – Orwin Ham 4-2
Raymond Fung – Kai C. Wong 4-2
Semifinale
George Lai – Romil Azemat 3-4
Paul Kimura – Raymond Fung 4-2
FINALA
Romil Azemat – Paul Kimura 3-5



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 5 Iul 2006, 2:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rămânem pe celălalt mal al Atlanticului. S-a încheiat acum două zile și Campionatul național al Canadei. „Noul” campion e departe de a fi un necunoscut : Alain Robidoux.

Sferturi
Tom Finstad – Robert Azevedo 5-1
Kirk Clouthier – Alain Robidoux 2-5
Don Chomiski – Floyd Zieger 5-3
Brady Golan – John White 3-5
Semifinale
Tom Finstad – Alain Robidoux 0-6
Don Chomiski – John White 2-6
FINALA
Alain Robidoux – John White 6-2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 6 Iul 2006, 21:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Allister Carter n-a prea avut timp de concediu, ceea ce nu-l împiedică să fie, nu-i așa, în al nu știu câtelea cer. La propriu. Ali a îndrăgit zborul dintotdeauna, dar acum chiar se pregătește să-și transforme pasiunea într-o a doua carieră. Una “de rezervă”, pentru vremea când n-o să mai vrea/poată juca snooker. “E ceva ce mi-am dorit să fac de când mă știu”, spune el. “Așa că, între turnee, în loc să joc golf, mă antrenez pentru brevetul de pilot de linie. Sper să-mi realizez acest vis înainte de a împlini 30 de ani.” Pilot de linie ! Surprised Adică manevrator al giganților aerului, al enormelor orășele zburătoare trans-continentale ?!... Exact !!! 8) Very Happy

Are nevoie de multă practică de zbor și de multă învățătură. Deocamdată a adunat doar 30 de ore la manșă, iar pentru examen îi trebuie un minim de 43 de ore. Recent, a dat & luat al treilea examen scris din cele șase domenii obligatorii (Navigație, Legislație aviatică internațională, Principiile zborului, Planificări, Meteorologie și Radio-comunicații).

Singura problemă este cea a sănătății, dar Ali speră că boala lui n-o să constituie un impediment. (După cum se știe, Ali suferă de o maladie digestivă numită boala lui Crohn, diagnosticată acum trei ani.) Piloții în devenire trebuie să se supună unui control medical riguros și numai în urma acestuia se pot prezenta la examenul pentru brevet.

* Steve Davis și Ronnie O’Sullivan vor juca într-un mic turneu Pro-Am de dublu, numit Celebrity Pot Black Special for Sport Relief. Este un event mai degrabă de divertisment, în sistem de handicap (amatorii – două celebrități BBC – primesc punctaj dublu), iar beneficiile intră în fondul de ajutorare a sportivilor aflați în dificultate financiară. Cele două echipe sunt alcătuite dintr-un profesionist și un amator : Steve și prezentatorul radio-TV Vernon Kay vor juca împotriva echipei formate din Ronnie și actorul Bradley Walsh. Vor fi doi maeștri de ceremonie : John Parrott și Dermot O’Leary. BBC2 transmite înregistrarea mini-turneului în seara de 15 iulie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Vin 7 Iul 2006, 4:08, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 241, 242, 243  Următoare
Pagina 86 din 243

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community