Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 129, 130, 131 ... 241, 242, 243  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 6 Aug 2007, 12:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ieri, a luat sfârșit, la Albury (New South Wales), a 25-a ediție a turneului Fred Osbourne Snooker Classic, turneu de puncte din circuitul național australian. Frumoasă aniversare, dar fără surprize. E clar că la antipozi încă nu sunt semne ale schimbării de generație care se pare că a început în Marea Britanie.

Sferturi
James Mifsud – Rudy Sulaeman 3-2
Robby Foldvari – Aaron Mahoney 0-3
Roger Farebrother – Daniel Thorp 3-2
Chris McBreen – Glen Wilkinson 3-1
Semifinale
James Mifsud – Aaron Mahoney 0-4
Roger Farebrother – Chris McBreen 4-0
Finala
Aaron Mahoney – Roger Farebrother 4-2
.

Acum două zile, la Damasc, s-a jucat finala Campionatului arab 2007, competiție pe echipe. Spre deosebire de eventul australian de mai sus, turneul interarab nu are o istorie prea îndelungată – aceasta a fost ediția a 4-a. Emiratele Arabe Unite au recucerit titlul pe care, de fapt, nu l-au pierdut decât o singură dată : în sezonul trecut, când eventul a fost găzduit de Egipt, iar gazdele le-au suflat trofeul. După faza grupelor, s-a intrat direct în sferturi. În toate rundele s-au jucat meciuri de câte 3 frame-uri :

Sferturi
Emiratele Arabe Unite – Oman 3-0
Bahrain – Iordania 1-2
Kuwait – Qatar 1-2
Arabia Saudită – Egipt 0-3
Semifinale
EAU – Iordania 3-0
Qatar – Egipt 1-2
Finala
EAU – Egipt 2-1
.

În paralel & pentru prima oară, s-a organizat și o competiție de juniori. A câștigat-o echipa irakiană. Într-adevăr, ce altă soluție ar fi mai bună pentru pacificarea și refacerea Irakului decât generalizarea practicării snookerului ?!... 8) Wink

Aniversări
7 august – Michael Holt împlinește 29 de ani. Ar fi timpul (sau o fi și trecut ?...) pentru un titlu de turneu de puncte...
8 august – englezul norvegianizat Kurt Maflin, campion mondial IBSF (2006), revenit în Main Tour, va împlini 25
10 august – Andy Hicks, fost semifinalist la Crucible, la Masters și la UK, va împlini 34
10 august – campionul mondial 2005 & campionul Cupei Malta 2007 Shaun Murphy va împlini 25



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Saga Insurance i-a oferit lui Steve Davis o “vacanță de vis” (la urmărit gheparzi în Namibia sau la preumblări subacvatice în Borneo). Saga e specializată în clientela 50+, de aceea oferta lor nu e surprinzătoare. Aynsley Jardin, directorul grupului : ”Faptul că, la 50 de ani, Steve continuă să se numere printre primii 16 jucători din lume este o realizare fabuloasă. Aceasta demonstrează că spiritul lui competitiv și apetitul lui pentru victorie sunt la fel de puternice ca întotdeauna. În calitatea noastră de sponsori titulari ai Masters-ului, ne face o mare plăcere să-l ajutăm să-și sărbătorească această a 50-a aniversare oferindu-i o vacanță gratuită – cu condiția să câștige un turneu de puncte în acest sezon.”

La valoarea Marelui Steve, la cât a făcut el pentru snooker, cadoul n-ar fi trebuit condiționat. Chestie de obraz. Rolling Eyes

Steve : “Poate că împlinesc 50 de ani, dar eu tot de 20 mă simt, așa că n-am de gând să mă gândesc la vârstă. Oamenii nu se consideră niciodată bătrâni – numai tinerii își închipuie așa ceva. E adevărat că, odată cu trecerea timpului, e tot mai greu să te motivezi. În plus, m-am întors din vacanță îngrijorat că tacul meu fusese mâncat de cari, dar, în general, îmi reintru în ritm cu destulă ușurință.

Dacă arunc o privire retrospectivă asupra carierei mele, am tendința de a mă simți mai mândru pentru realizările mele mai recente. În ziua de azi, orice performanță e de două ori mai valoroasă decât una similară din trecut. Până și faptul că am ajuns în finala Campionatului Marii Britanii și am pierdut în fața lui Ding a însemnat foarte mult pentru mine, mai ales că, până la finală, învinsesem câțiva jucători foarte buni. La fel, în 1997, la Masters, când, deși condus cu 8-4 de un Ronnie O’Sullivan aproape de neînvins, am întors scorul și am câștigat cu 10-8. Un meci mare. Ciudat, dar seri ca acestea două par acum mai importante și-mi dau satisfacții mai mari decât victoriile în serie din epoca în care dominam lumea snookerului. E drept că pe atunci snookerul nu se juca la un nivel atât de ridicat ca acum.

Am fost întotdeauna un profesionist și am ținut poate chiar cu inflexibilitate, la acest stil de comportament. În afară de a câștiga meciuri și de a-mi desăvârși tehnica, prea puține alte lucruri m-au interesat în mod serios.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 17:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Între timp, la Pontin’s, Prestatyn, este în plină desfășurare al doilea dintre cele opt turnee din PIOS 2007-2008. Sunt foarte bucuroasă pentru evoluția unuia dintre tinerii jucători : scoțianul Anthony McGill, de 16 ani. Anthony a trecut de talentatul jucător englez Chris Norbury și de multiplul campion european, maltezul Alex Borg,

Sferturile
Jeff Cundy – Kuldesh Johal 4-5
Stuart Carrington – Adam Duffy 5-3
Hugh Abernethy – Andrew Pagett 3-5
Anthony McGill – Peter Lines 5-2

Peste câteva minute, încep semifinalele.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 10 Aug 2007, 12:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PIOS 2

Semifinalele
Kuldesh Johal – Stuart Carrington 5-0
Andrew Pagett – Anthony McGill 5-3

În acest moment, se joacă finala (best of 11) :

Kuldesh Johal – Andrew Pagett 6-4

În urma retragerii lui Ken Doherty, în turneul invitațional organizat la Lucan, de către Fergal O'Brien, Lucan Racing Irish Classic (18-19 august), și-a confirmat participarea Stuart Bingham. Deci, nu va mai fi un event all-Irish...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 15 Aug 2007, 9:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Masters-ul de la Galway a primit denumirea oficială : The Emerald Snooker Classic. Am mai spus-o și o mai spun o dată : tare mi-e drag de irlandezi când îi văd că nu se mulțumesc cu puținul de turnee care mai există în circuitul lui Sir Rodney și pun la cale mereu altele. De data asta, e vorba de un event mare, pe care ei îl și numesc “cel mai mare de la Irish Masters încoace”. Îl anunțam, en passant, în urmă cu câteva luni, acum a prins contur ferm. S-au găsit sponsori și s-au pregătit premii frumoase : 22 000 de euro pentru campion, 10 000 pentru finalist, 3 000 pentru breakul cel mai mare (oricare ar fi el).

Este un turneu invitațional, la care organizatorii au ținut să adune cât mai mulți jucători celebri – în orice caz, este prima competiție în care vor fi prezenți atât Jimmy White cât și Michael White. Ar mai fi o atracție : Michaela Tabb a fost trecută pe lista jucătorilor, dar doamna McInnes nu și-a confirmat încă participarea.

Invitați : englezii Steve Davis, Jimmy White, Ronnie O’Sullivan, Shaun Murphy, Mark Selby, Ali Carter, Barry Hawkins și Judd Trump, scoțienii Stephen Hendry, John Higgins și Stephen Maguire, galezii Matthew Stevens, Ryan Day și Michael White, australianul Neil Robertson și chinezul Ding Junhui. Gazdele de la nord și de la sud de frontiera irlandeză : Ken Doherty, Joe Swail, Fergal O’Brien, Michael Judge, Joe Delaney, Mark Allen și Davey Morris.

Turneul va avea loc în perioada 26-29 octombrie, la Hotelul Radisson, din Galway.

Fondurile adunate din vânzarea biletelor vor fi donate fundației Paul Hunter și fundației Cancer Care West.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 15 Aug 2007, 11:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare ma bucur sa aud asta! Very Happy
Merci , Clara! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Aug 2007, 1:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

Între 10 și 14 august, a avut loc, la Melbourne, ediția 2007 a Campionatului național al Australiei. Și asta am mai spus-o : snookerul australian îmbătrânește. Campionul 2007 este un veteran foarte titrat, Glen Wilkinson, care, acum o lună și ceva, a împlinit 48 de ani. Bravo lui, dar media de vârstă pare îngrijorătoare : peste 39 de ani, în semifinale, iar în finală, peste 40...

Sferturi
Robby Foldvari (Victoria) – Daniel Thorp (Victoria) 4-1
Matthew Bolton (Western Australia) – Shawn Budd (New South Wales) 2-4
Aaron Mahoney (Victoria) – Roger Farebrother (New South Wales) 4-2
Adrian Ridley (Victoria) – Glen Wilkinson (New South Wales) 2-4
Semifinale
Robby Foldvari – Shawn Budd 2-5
Aaron Mahoney – Glen Wilkinson3-5
Finala
Shawn Budd – Glen Wilkinson 5-6
.

Aniversări
13 august – fostul Număr 13 mondial și dublu semifinalist la UK Championship Joe Perry a împlinit 32 de ani.
16 august – finlandezul Robin Hull, campion mondial IBSF Under-21 (1992) și Numărul 19 pe lista arhielitistă de autori a cel puțin 100 de breakuri 100(+), va împlini 33
16 august – vicecampionul mondial IBSF Under-21 (2005) Tian Pengfei va împlini 20
17 august – canadianul Kirk Stevens, dublu semifinalist și cvadruplu sfertfinalist la Crucible, va împlini 49 de ani. Kirk este autorul celui de-al 3-lea break maxim din istoria competițiilor oficiale (care break a fost totodată singurul 147 din istoria Masters-ului – până la performanța similară a lui Ding.)
17 august – Tom Ford, campion Under 15 și Under-18 al Angliei și sfertfinalist la Malta Cup 2005, va împlini 24 de ani. Hai, Tom, e timpul să te afirmi cu mai multă fermitate !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 16 Aug 2007, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Best wishes to all of you , guys!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Aug 2007, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Leeds, se află în plină desfășurare Openul Angliei, Paul Hunter English Open. Organizatorii au călcat în câteva străchini tehnice și de marketing, astfel încât lista participanților nu geme de celebrități, așa cum ar fi trebuit – în amintirea lui Paul. S-au încheiat șaisprezecimile și printre jucătorii rămași în competiție se numără Neil Robertson, Ricky Walden și Kuldesh Johal.

Ieri au început, la Ottawa, Campionatele naționale de snooker (și de Bila-9) ale Canadei. La snooker, trei secțiuni : seniori, feminin și 40+. Competiția masculină va avea o primă fază a grupelor (best of 7), care va fi urmată de rundele eliminatorii – optimile și sferturile (best of 9), semifinalele și finala (best of 11) – sau “best 6 out of 11”, cum formulează, mai greoi, canadienii Wink Laughing ). Printre cei înscriși, Tom Finstad (campion în 1984, 1989 & 2005) și campionul actual, Alain Robidoux (deținător al titlului și în anii 1983, 1985, 1987, 2003 & 2004). Finalele se vor disputa pe data de 22 august.

Frumoasă întâlnire între sporturi – sau între sportivi : Eddie Irvine, fostul pilot F1 care are și un club de snooker, îl sponsorizează pe compatriotul său Jonathan Kells, un tânăr (20 de ani) snookerist cu talent mare și venituri mici. Datorită lui Eddie, băiatul va putea pleca în acest weekend spre India, ca să participe la Campionatul mondial IBSF Under-21. Miză mare : un loc în Main Tour și, bineînțeles, gloria unui titlu cucerit, între alții, de Neil Robertson (2003), Ding Junhui (2002), Marco Fu (1997), Robin Hull (1992), Ronnie O’Sullivan (1991), Peter Ebdon (1990) și Ken Doherty (1989).

Jonny Kells : „Am început să joc snooker când aveam 13 ani. De curând, m-am alăturat sportivilor manageriați de Eddie Irvine Sports. Eddie a spus că vrea să-mi acorde o șansă, ca să vadă cum pot s-o fructific. L-am întâlnit de vreo două ori și a fost extraordinar de bun cu mine. Mi-a plătit perfecționarea la Academia de la Sheffield și-mi acoperă și cheltuielile cu participarea la turneele PIOS din acest sezon. Nici nu știu cum aș putea să-i mulțumesc. Îi sunt foarte reconoscător pentru tot ceea ce face pentru mine.” (The Belfast Telegraph de azi)

Frumos gest din partea lui Eddie ! Applause

Tangențe F1-snooker au mai existat – de cele mai multe ori, din rațiuni promoționale – de exemplu, Stephen Hendry fotografiat în bolidul „lui” Martin Brundle. Cea mai recentă asemenea tangență : instalarea unei mese de snooker pe pista F1 din Bahrain, unde, după ce a descins dintr-un monopost, Peter Ebdon a susținut un meci demonstrativ în compania lui Habib Subah, la Campionatul mondial IBSF din 2005.

Grupele la Campionatul mondial Under-21 Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=16174#16174



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Aug 2007, 14:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lucan Racing Irish Classic. N-o mai fi el, turneul organizat de Fergal O'Brien, sută la sută irlandez, dar asta nu înseamnă că duce lipsă de ași ai snookerului. Azi au loc primele patru meciuri. S-a încheiat primul dintre ele :

Stuart Bingham 4-2 Joe Swail
76(67)-28, 28-65, 76(72)-20, 79(79)-0, 22-57, 147(147)-0

Inspirată alegerea lui Stuart O’Bingham pentru a-l înlocui pe KenDo ! Un nou break maxim, care să se adauge, în palmaresul englezului, la cele două marcate în competiții oficiale. Applause

Următoarele trei meciuri de azi :
Fergal O'Brien – Joe Delaney
Mick Judge – Patrick Wallace
David Morris – Rodney Goggins



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 18 Aug 2007, 14:26, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 18 Aug 2007, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done Stuart!!!!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Aug 2007, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lucan Racing Irish Classic. Celelalte sferturi :

Fergal O'Brien 4-0 Joe Delaney
51-35, 72-14, 92(88 )-0, 63-13
Patrick Wallace 4-1 Michael Judge
23-78(50), 62-18, 83(79)-44, 76-0, 98(98 )-0
David Morris 4-2 Rodney Goggins
2-90(89), 68-65(46), 86-50, 4-64, 51-35, 85(76)-0



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 19 Aug 2007, 20:41, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 19 Aug 2007, 1:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, Stuart!!!!!!!

Un 147 este intotdeauna o realizare de exceptie! Cati or fi fericitii care au vazut vreodata asa ceva live (langa masa de snooker). Imi amintesc ca si breakurile de peste 100 de puncte ale lui Alex Borg mi-au trezit sentimente foarte placute si mi-au ramas in minte ca amintiri placute. D-apai un 147! Sper sa vad asa ceva din apropierea mesei de snooker intr-o buna zi, desi e foarte greu. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 19 Aug 2007, 11:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta FELICITARI,STUART! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 20 Aug 2007, 2:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Paul Hunter English Open. După ce a navigat prin meciuri ca un crucișător printre bărcuțe și a realizat cele mai mari breakuri ale competiției, Neil Robertson a coborât garda și i-a scutit pe englezi de rușinea de a pierde titlul openului Angliei în favoarea unui australian. Finala ar fi urmat același curs ca întregul turneu, dar Matthew Couch s-a ținut bine, a reintrat în meci și, după ce Neil l-a "lăsat" să revină la masă în frame-ul decisiv, a reușit să câștige. Bravo, Matthew ! 8)

Sferturi
Matthew Couch 5-1 Simon Bedford
Alex Davies 5-4 Anthony Parsons
Neil Robertson 5-3 Jimmy Robertson
Michael Wasley 5-1 Andy Lee
Semifinale
Matthew Couch 5-2 Alex Davies
Neil Robertson 5-1 Michael Wasley
Finala
Neil Robertson 5-6 Matthew Couch
.

Lucan Racing Irish Classic. Toate meciurile s-au jucat pe masa lui Fergal de la Raphael's Snooker Club, din Dublin – o masă care, după dorința stăpânului ei, e încă și mai mofturoasă decât mesele cele mai bune de la Pontin’s (și decât cele din competițiile din MT). Așa se și explică de ce nu s-au înscris decât două breakuri 100(+). Cu atât mai valoros este breakul maxim reușit de Bingo.

Sferturi
Stuart Bingham 4-2 Joe Swail
Fergal O'Brien 4-0 Joe Delaney
Patrick Wallace 4-1 Michael Judge
Davy Morris 4-2 Rodney Goggins
Semifinale
Fergal O'Brien 5-3 Stuart Bingham
David Morris 5-3 Patrick Wallace
Finala
Fergal O'Brien 3-5 David Morris
.

O veste bună și o veste proastă de la Fürth. Vestea proastă este că Openul German Paul Hunter, care urmează să înceapă peste câteva zile, a rămas, în ceasul al 11-lea, fără sponsorul principal, firma de pariuri BWIN. Vestea bună este că, invitat după turneul de la Shanghai, va fi prezent în competiție și galezul Dom Dale, care a promis că va trage o cântare chiar la recepția de deschidere. His way... 8) Laughing

Aniversări
19 august – debutantul în Main Tour Jamie O’Neill a împlinit 21 de ani
21 august – Judd Trump, cel mai tânăr jucător care a reușit un break maxim, va împlini 18 ani. Viitor de aur.
22 august – marele Steve Davis va împlini 50 și 30 de sezoane de profesionism
24 august – Adrian Gunnell va împlini 35 de ani.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 20 Aug 2007, 10:32, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 129, 130, 131 ... 241, 242, 243  Următoare
Pagina 130 din 243

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community