Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 241, 242, 243  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Dec 2007, 23:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Păi, da, trebuia să facă economie la casete... )
"Snookerul nu e ca golful. (Asta-i bună !... De unde-l cunoaște Stephen pe președintele Băsescu ?!... "

hahahahahahah....esti tare,Clarisor! Laughing Laughing Laughing

" re-runs de la Dynasty"...hahahah..bravo,Mrs.H! Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 26 Dec 2007, 16:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu se compara snooker-ul cu golf-ul parerea mea.. Smile Very Happy



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 28 Dec 2007, 2:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Săptămâna viitoare, The Barbican Centre, locația din ultimii șase ani (până în 2007) a Campionatului Marii Britanii, va intra, în sfârșit, în reparații & reamenajări. Sala cea mare va fi renovată, se vor construi noi baruri și două restaurante și se va reface fațada – un proiect care necesită o investiție de peste două milioane de lire. Reparațiile ar fi trebuit să înceapă primăvara trecută, dar, după ce municipalitatea a vândut complexul unui investitor privat – compania Absolute Leisure – scandalurile s-au ținut lanț. Localnicii n-au fost și nu sunt mulțumiți de noua situație, iar grupul Save Our Barbican (ca acronim nu arată prea frumos : SOB ! Wink Twisted Evil ) a dus o luptă acerbă și gălăgioasă împotriva a ceea ce liderii săi numesc „transformarea centrului acestui oraș într-un enorm club de noapte”. Tărăgănarea soluționării tuturor acestor probleme a costat destul de scump : York-ul a pierdut șansa de a continua să găzduiască cel de-al doilea ca importanță dintre turneele de puncte din circuitul profesionist de snooker, iar acum au renunțat la Barbican și organizatorii ediției 2008 a concursului Miss England, concurs programat spre sfârșitul verii. După cum stau lucrurile, cred că UK Championship va rămâne la Telford și în sezonul viitor...

Recent, thailandezul James Wattana, fost Număr 3 mondial (în sezonul 1994-1995), s-a alăturat grupului de „jucători rezidenți” ai Academiei WSA de la Sheffield și, totodată, corpului profesoral din această instituție. Printre învățăcei, compatrioții săi Supoj Saenla și Issara Kachaiwong, care se vor pregăti alături de „lotul Ebdon-Ding” : Liu Song, Tian Pengfei, Liang Wenbo, Liu Chuang și Xiao Guodong.

Campionatul național de snooker al Indiei. Pankaj Advani încheie anul 2007 cu o realizare de care poate fi mândru : luni, 24 decembrie, a reușit dubla – titlul național la biliard plus titlul național la snooker, ceea ce într-un circuit destul de „tare” cum este cel indian contează mult. Asta după ce, în urmă cu doi ani, tânărul Pankaj reunise cele două titluri și la nivel mondial. O asemenea peformanță nu mai fusese atinsă de exact 19 de ani, când compatriotul său, legendarul Geet Sethi, multiplu campion mondial, devenise (pentru a patra oară consecutiv !) dublu campion național. (De fapt, tocmai pe Geet, acum în vârstă de 46 de ani, a trebuit să-l învingă Pankaj în semifinalele Campionatului național de biliard.) Noul campion al Indiei a mai deținut titlul la seniori în 2002 (avea 17 ani), iar la juniori (o dublă și atunci !) în 2003.

Sferturi
Manan Chandra 5-3 Alok Kumar
Aditya Mehta 5-1 Geet Sethi
Pankaj Advani 5-3 Yasin Merchant
Sourav Kothari 5-4 Rupesh Shah
Semifinale
Manan Chandra 1-5 Aditya Mehta
Pankaj Advani 5-2 Sourav Kothari

Finala
Aditya Mehta 1-6 Pankaj Advani

Aniversare
29 decembrie – Dominic Dale va împlini 36 de ani. Probabil că-și va sărbători ziua de naștere la Viena, unde galezul vrea să se stabilească, alături de noua sa logodnică austriacă. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 28 Dec 2007, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Higgins MBE ! Astăzi a fost publicată lista distincțiilor regale de început de an. Singurul reprezentant al Snookerlandului al cărui nume apare pe listă este cel al scoțianului.

Felicitări, John ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 10 Ian 2008, 2:49, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 28 Dec 2007, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVOOOOOOO! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Sâm 29 Dec 2007, 2:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O da...alaturi de Stephen Hendry Very Happy . Este un lucru foarte important si ar trebui sa fie mandru de acest titlu pe care l-a obtinut. Multe felicitari.
Intrebare intrebatoare: Oare v-a primi si Ronnie vreodata acest titlu?
Laughing Laughing Laughing



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 29 Dec 2007, 4:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Higgins, MBE : „Când am fost întrebat dacă mi-ar plăcea să primesc un MBE, am rămas mut de uimire. Ca jucător de snooker, nu te prea aștepți la asemenea distincții. Sunt foarte fericit. E ceva fantastic ! Nu sunt mulți oamenii din snooker cărora li s-a făcut o așa de mare onoare. E bine și pentru sportul nostru, fiindcă asta înseamnă o recunoaștere publică importantă. Acum, abia aștept ceremonia de la Palatul Buckingham. O să am grijă ca soția mea să aibă o rochie nouă și o pălărie asortată. În afară de asta, o să-mi facă mare plăcere să vin și cu copiii îmbrăcați în kilt.” (Oare și el va arbora aceeași ținută sau va rămâne la reglementara redingotă neagră cu cămașă albă, pantalon reiat + vesta, cravată & joben gris-argent ?... Laughing Laughing Laughing )

După ce au primit MBE-ul, unii au cam început să intre în declin. Nu știu dacă lumea are impresia că și eu m-aș îndrepta în aceeași direcție, dar, în orice caz, eu sper să nu fie adevărat, fiindcă am de gând să mai joc snooker încă multă vreme de acum încolo !”

Higgo și-a petrecut seara de ieri împreună cu familia, la carnavalul organizat la Centrul de conferințe și expoziții din Glasgow. (Mai știi, s-o fi și costumat. În vrăjitor(ul din Wishaw)... Laughing )

Așa arată decorația :


Distincții primite până acum în Snookerland:
OBE (Officer of the British Empire) : Joe Davis, Walter Lindrum, Steve Davis, Terry Griffiths
MBE (Member of the British Empire) : Fred Davis, Gary Owen, Ray Reardon, John Parrott, Jimmy White, Stephen Hendry, Mark Williams
MOC (Member of the Order of Canada) : Cliff Thorburn



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 6 Ian 2008, 23:41, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 29 Dec 2007, 12:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OOO,FELICITARI JOHN! BRAVO! Very Happy
multumiri pt. stiri,Clarisor! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 29 Dec 2007, 12:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
(Oare și el va arbora aceeași ținută sau va rămâne la reglementara redingotă neagră cu cămașă albă, pantalon reiat + vesta, cravată & joben gris-argent ?... Laughing Laughing Laughing )



Mi'as dori sa'l vad pe John in kilt! Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 29 Dec 2007, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie147 a scris:

Intrebare intrebatoare: Oare v-a primi si Ronnie vreodata acest titlu?
Laughing Laughing Laughing


Congrats, John! Very Happy Frumoasa surpriza de sfarsit de an.
Ma foarte indoiesc ca va primi vreodata Ronnie aceasta distinctie, intrucat sunt multe argumente impotriva: trecutul, istoria familiei, fostele/actualele afaceri ale aceleiasi familii, anumite comportamente ce ar putea fi considerate nedemne de un MBE...
Deci parerea mea e ca nu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 31 Dec 2007, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari John! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 31 Dec 2007, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Allen recucerește titlul. Ieri, s-a încheiat, la Dungannon (Irlanda de Nord), a 5-a ediție a turneului pro-am Barry McNamee Memorial Trophy. Barry a fost un bun jucător de snooker (ajunsese pe locul 3 în clasamentul nord-irlandez). Și-a pierdut viața la 31 de ani, în anul 2002, din cauza unui șofer beat, care s-a urcat cu mașina pe trotuar. Turneul este rezultatul inițiativei prietenilor săi, Patrick Wallace și Joe Swail. Câștigătorul primei ediții (2003) a fost Ken Doherty, iar în 2004 și 2005, campionul a fost Mark Allen. Anul trecut, titlul i-a revenit lui Joe Swail. De data asta, tânărul jucător Mark Allen i-a învins pe Patrick Wallace în sferturi și pe încă și mai tânărul David Morris în semifinale, pentru a dispune de Joe Swail în finală – toate trei meciurile câștigate cu același scor : 3-1.

Aniversări
1 ianuarie – Arbitrul Alan Chamberlain va împlini 65 de ani.
3 ianuarie – Arbitrul John Street, retras din activitate în 1995, după ce a oficiat în cinci finale de CM, va împlini 76.
4 ianuarie – Arbitrul Colin Humphreys va împlini 46.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Ian 2008, 19:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dominic Dale este unul dintre beneficiarii celor două wildcard-uri aflate la dispoziția WSA pentru Cupa Maltei 2008. Cotidianul The South Wales Echo de azi relatează că DD a închiriat un apartament la Viena, unde urmează să locuiască împreună cu noua sa prietenă, Katharina, în vârstă de 22 de ani. „Mă simt excelent aici, la Viena, e ca și cum aș fi într-o vacanță permanentă,” le-a povestit galezul gazetarilor din patria-mumă. „Săptămâna asta, au ajuns, în sfârșit, și lucrurile mele – 62 de cutii ! – așa că, de câteva zile nu fac altceva decât să despachetez. Orașul acesta nu se poate compara cu niciunul din câte am vizitat. Viața e altfel aici, oamenii sunt altfel și mă bucur să trăiesc din plin fiecare clipă ! În afară de asta, prețurile sunt mult mai mici decât în Marea Britanie. Apartamentul pe care l-am închiriat cu 500 de lire pe lună, la Cardiff m-ar fi costat 1 200, iar cu 300 de lire pot să circul un an întreg cu autobuzul și cu metroul.”

Nu duce lipsă nici de cluburi de snooker. „Aș zice că există mai multe cluburi aici decât la Cardiff și toate sunt de o curățenie exemplară. Am cunoscut și vreo doi tineri jucători foarte buni deși nu prea-i bate gândul să treacă la profesionism.”

Bineînțeles, totul e trandafiriu ca pentru orice îndrăgostit... Wink Laughing În rest, urmează o perioadă în care va fi ocupat și cu snookerul. „Am calificările pentru Openul de la Beijing, pe urmă, Cupa Maltei și Openul galez, la care sper să joc, dar și să fac comentariul. Dacă totul merge bine și reușesc să închei sezonul în Top 16, pot să visez la o vacanță de vară de 3-4 luni aici, la Viena...” DD a dat de gustul faimoasei Gemütlichkeit caracteristică Austriei și, mai ales, caracteristică orașului lui Johann Strauss... (Sper să nu dea și de gustul minunatelor prăjituri de la Sacher... Wink Laughing )

Azi, a avut loc lansarea oficială a "noului bebeluș" al lui Barry Hearn : CLSChampionship League Snooker, foarte interesanta competiție despre care am dat detalii la NEWS, pag 139 Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=64&postdays=0&postorder=asc&start=2070 -



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Ian 2008, 21:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum aproape trei ore, a început, încetișor, lungul drum spre Crucible 2008. În prima zi, un singur meci – cel din prima rundă preliminară. Mâine, următoarele două runde preliminare. Rezultatele Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=463



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 6 Ian 2008, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super tare! Higgie e acum MBE iar Dom s-a mutat la Viena!
Great news! Very Happy

Bravo, Higgie!
Si bravo celor care i-au acordat distinctia!
I'm very happy for him!

Thanks for the news! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 241, 242, 243  Următoare
Pagina 142 din 243

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community