Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 241, 242, 243  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 25 Iul 2005, 14:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SHAUN MURPHY s-a căsătorit, ieri, la Canklow, în South Yorkshire, cu a sa Clare (fostă Llewellyn), în ceea ce el însuși a spus că a fost "cea mai frumoasă zi din viața lui". Între cei doi porumbei e o diferență de vârstă de 6 ani (Clare are 28 ) și sper că asta să nu conteze. Urmează luna de miere în Dubai ("lună", vorbă să fie Wink , fiindcă Shaun trebuie să se mai și pregătească pentru Trofeul Irlandei de Nord, primul mare turneu de după victoria la Crucible).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 25 Iul 2005, 15:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Casa de piatra ii urez Razz....



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 26 Iul 2005, 0:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

THE GRAND PRIX - șefia din Snookerland mai scapă din pipetă o picătură de info : ieri s-a confirmat organizarea turneului în formatul de anul trecut, la Preston, între 8 și 16 octombrie. Spre sfârșitul lunii septembrie, vor fi runde de calificare (la Pontin's Prestatyn) în urma cărora se va stabili cine vor fi "cei 32" care vor juca împotriva așilor din Top 32.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Hunter
A super fan


Data înscrierii: 19/Mai/2005
Mesaje: 53

MesajTrimis: Mar 26 Iul 2005, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine,nu e o stire dar...Am descoperit ceva care m-a socat in modul cel mai placut.Pe site-ul ziarului Sport total(www.totalsport.ro) in meniul principal apare,pe langa sporturi ca fotbal,rugby,atletism sau sporuri de motor,si SNOOKER-ul....Bineinteles ca ultima stire este cea cu victoria lui Murphy,dar nu conteaza...Nu credeam ca voi vedea vreodata asa ceva intr-un ziar din Romania!!!



_________________
Amintirile sunt singurul Rai din care nu ne poate izgoni nimeni...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Hunter Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 27 Iul 2005, 1:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Vă povesteam (pag. 30) că la o competiție de marș organizată la Leeds în vederea strângerii de fonduri pentru finanțarea cercetării anticancer, au câștigat două fetițe, care și-au dedicat victoria lui PAUL HUNTER, invitatul de onoare al școlii lor la serbările de sfârșit de an. Paul obișnuiește să împartă premiile și, de 9 ani încoace, indiferent ce program de vacanță are, face astfel încât să nu lipsească de la aceste festivități. Săptămâna trecută, a avut loc serbarea, dar Paul nu a putut veni. L-a înlocuit, pe cât a putut și cu cât șarm are, rugbystul Mark Calderwood, dar copiii trebuie să fi spus că i-au simțit lipsa, fiindcă după serbare, directoarea școlii a declarat că absența blonduțului a întristat pe toată lumea : „Copiii au fost foarte dezamăgiți. De când s-a îmbolnăvit, mă întreabă de el tot timpul. Tratamentul lui începe să dea rezultate, dar Paul nu se simte destul de bine ca să vină aici.” Să sperăm că va fi OK. Smile

* La ASIAN SANGSOM CHAMPIONSHIP, mâine se încheie etapa grupelor. Breakurile cele mai mari de până acum :
137 - Chan Kwok Ming (Hongkong)
135 - Kobkit Palanjin (Thailanda)
130 - Jin Long (China)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 28 Iul 2005, 2:35, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 28 Iul 2005, 2:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Campionul național 2005 al Noii Zeelande este, de săptămâna trecută, wellingtonezul HARRY HAENGA, omul care recucerește trofeul după zece ani. HH a mai fost campion național în 1992 și 1995, acum are … 52 de ani și niciodată n-a încetat să spună că “mai are în el un titlu”. Finalistul nu e nici el un tinerel fără experiență : WYN BELMONT a fost el însuși campion în 1994. Scorul : 8-2.

Fiul lui Harry, Daniell Haenga, deține deja 4 titluri naționale, e stabilit acum în Australia și, recent, a câștigat acolo și Openul statului Queensland. Nice : tată și fiu în simultană actualitate competițională. Very Happy (Ce zici, Mrs. Hendry, repetarea mutatis mutandis a unei asemenea situații e foarte realizabilă și încă într-un viitor destul de apropiat, nu-i așa ? Wink Laughing ) În calitate de campion al țării sale, Henga-senior ar trebui să participe și la CAMPIONATUL MONDIAL din Pakistan, la sfârșitul lui octombrie, dar, ca și mulți alții, ezită să meargă într-o zonă pe care amenințările teroriste o fac atât de nesigură. Mai toți britanicii cred și spun același lucru. IBSF ar trebui să se întrebe ce fel de campionat mondial ar fi acela de la care ar lipsi tocmai cei mai buni competitori, dar rotițele birocrației se învârt greoi … Rolling Eyes

* Snookeriștii continuă să joace poker. Tocmai s-a încheiat THE CELEBRITY POKER CHALLENGE - luni, MATTHEW STEVENS a ieșit din ... cărți, dar ieri MARK WILLIAMS a ieșit ... victorios. Very Happy

* Interviu nou cu STEVE DAVIS la threadul dumisale (de la Jucătorul preferat ) - despre problema kick-ului, cea a regulii foul and miss și altele.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 29 Iul 2005, 1:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

THE SANGSOM ASIAN CHAMPIONSHIP

Optimile (best of 7):

Nittiwat Kanjanasri (Thailanda) - Jin Long (China) 3-4
Manan Chandra (India) - Chan Kwok Ming (Hongkong) 4-3
Keith E Boon (Singapore) - Mohammed Yousuf (Pakistan) 4-0
Pankaj Advani (India) - Saleh Mohammed (Pakistan) 3-4
Kobkit Palajin (Thailanda) - Ng Ann Seng (Malayezia) 4-2
M. Sultan Al Jokar (Emir. Arabe Unite) - Noppadon Sangnil (Thailanda) 2-4
Pramual Jantad (Thailanda) - Cai Jianzhong (China) 1-4
M. Mustafa Shehab (Emir. Arabe Unite) - Issara Kachaiwong (Thailanda) 1-4



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 30 Iul 2005, 0:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* THE SANGSOM ASIAN CHAMPIONSHIP

Sferturile
Jin Long (China) – Manan Chandra (India) 5-3
Keith E Boon (Singapore) – Saleh Mohammed (Pakistan) 4-5
Kobkit Palajin (Thailanda) – Noppadon Sangnil (Thailanda) 3-5
Cai Jianzhong (China) – Issara Kachaiwong (Thailanda) 5-1

Breakurile cele mai mari
137 - Chan Kwok Ming (Hongkong), Jin Long (China)
135 Kobkit Palajin (Thailanda), Manan Chandra (India)
130Jin Long (China)
115Saleh Mohammed (Pakistan)
113Chan Kwok Ming (Hongkong)

* Ieri, Sir Rodney Walker a recunoscut, într-un interviu BBC, că excluderea producătorilor de țigări din rândul sponsorilor sportului creează o problemă care se va dovedi greu de rezolvat. Dacă până nu demult, bossul de la WORLD SNOOKER afișa o atitudine optimistă („festivistă” cred că o numisem cândva, pe aici, pe undeva Evil or Very Mad ), iată-l că acum, după ce (presupun că) s-a lovit cu fruntica-i nu cine știe ce lată de pragul de sus, vede realitatea în culori mai puțin rozalii. „Timp de peste 30 de ani, sportul a beneficiat enorm de pe urma sponsorizărilor din industria tutunului. Sumele se ridică la zeci și zeci de milioane de lire, deci e evident că se va simți lipsa acestor bani.” Dar asta nu l-a împiedicat să se declare de acord cu politica guvernului în privința ban-ului adresat companiilor producătoare de țigări (Doamne ferește să deranjeze el cumva Puterea – brită sau europeană !... Rolling Eyes Mad ) : „Nimeni nu poate nega valabilitatea argumentelor care justifică interzicerea acestor sponsorizări.” După care nu a întârziat să se oarecum contrazică : „Nu vreau să spun decât că trebuie să recunoaștem contribuția companiilor de țigări. Fără sprijinul lor, sporturi precum rugbyul și snookerul nu ar fi atât de pline de viață și de prospere. Pierderea sponsorizărilor nu va provoca pagube mari [Ha !!!... Shocked Mad ], dar toate sporturile se vor zbate să recupereze banii [de care acum sunt private].” Hotărât lucru, fruntica lui nu e cine știe ce lată... Evil or Very Mad Și iată zorii noi ai viitorului trandafiriu pe care ni-l arată Sir Rodney : „Sectorul care se concentrează asupra noastră acum e cel al companiilor de jocuri de cărți online”.

OK, le dăm ban producătorilor de țigări, dar continuăm să le comercializăm în mod legal marfa ! Ce mai logică ! Ce mai consecvență ! Ce mai minte, fiindcă statisticile spun limpede că mortalitatea cauzată de consumul băuturilor alcoolice este mai ridicată decât cea provocată de fumat – dar nimeni nu cârtește împotriva sponsorizărilor venite din direcția acestora !... Iar acum, pretinzând că nu vrem să care cumva încurajăm fumatul, încurajăm zor-nevoie jocurile de noroc !!!... Că doar astea nu dau dependență ... (Încă nu a apărut nimic în presă, dar sponsorul principal al Campionatului mondial 2006 va fi, foarte probabil, 888.com, conglomerat al cazinourilor online. Tare mi-ar plăcea să mă înșel...)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 31 Iul 2005, 0:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

THE SANGSOM ASIAN CHAMPIONSHIP

Semifinalele
Jin Long (China) - Saleh Mohammed (Pakistan) 5-4
21-81, 40-59, 81-47, 71(54)-35, 56-40, 77-18, 0-86(86), 0-64, 64-36.
Cai Jianzhong (China) - Noppadon Sangnil (Thailanda) 5-4
12-50, 40-51, 79-20, 95(95)-0, 71-9, 74-52, 28-54, 47-68, 79-6.

Azi, MECIUL PENTRU LOCUL 3(best of 5)
Saleh Mohammed - Noppadon Sangnil 0-3
0-73(69), 6-91(77), 14-108(92).

FINALA (best of 11)
JIN LONG - Cai Jianzhong 6-4
(39-64, 70(70)-1, 61-73(59), 39-69(61), 94-25, 34-75(62), 61-23, 81(50)-4, 76(56)-26, 72(59)-39).

WELCOME BACK ON THE MAIN TOUR, JINNY-BOY ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Aug 2005, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noul campion al Asiei, JIN LONG, revine în Main Tour (unde a câștigat câteva meciuri și a pierdut încă și mai multe – majoritatea în rundele de calificare din sezonul 2004-5). După semifinala dificilă cu pakistanezul SALEH MOHAMMED, Jin se arătase atât de încrezător în forțele sale încât ... l-am crezut și eu. Mi-ar fi părut rău să piardă finala – deși acum îmi pare rău pentru CAI JIANZHONG ( Rolling Eyes Laughing !!!...) – pentru că are o vârstă (24 de ani) la care poate spera să unească elanul cu experiența întru ceva performanță notabilă. Pentru Cai, pare un pic prea târziu : peste trei săptămâni împlinește 29 de ani. Finala între compatrioți a fost dură, iar la capătul ei, un (D)JIN radios a declarat că după felul în care a început meciul, era convins că nimic pe lumea asta nu îl mai putea opri pe Cai. ”Am început meciul liniștit și sigur de victorie. Credeam că dacă joc cu un prieten, nu voi fi într-o tensiune prea mare, dar m-am înșelat. Am câștigat al doilea joc, dar asta nu a fost destul ca să-mi recapăt încrederea. Când eram condus cu 4-2, mi-am zis că nu se face să pierd așa și că trebuie să lupt pentru ca măcar să nu mă fac de râs. Mă bucur că efortul meu s-a dovedit în stare să-mi aducă victoria. În 2002, am fost extrem de dezamăgit să cedez finala în fața lui DING și nu credeam că o să mai am vreo șansă la acest titlu. Și Cai, și eu știam, bineînțeles, că acum miza e intrarea în circuitul profesionist – visul oricărui jucător! E greu în circuit, am mai fost și știu cum stau lucrurile, dar sper că de data asta voi avea rezultate mai bune.”

Jin e un admirator al (coregrafiei kung-fu a) lui Jackie Chan, iar, în muzică, îl ascultă cât de des poate pe Elton John. Premiul de la Campionatul Asiei nu e prea mare, așa că nu îi va fi nici pe departe suficient ca să-și cumpere mașina dorită (alt frumos vis de-al său) – un Bentley. (Wow! 8) Laughing ) Gusturi mai degrabă „clasice”. Și filmul preferat e unul „clasic” : Pe aripile vântului. (De fapt, Jin e un cinefil pasionat și avizat, capabil să facă deosebirea între „produsele de consum” și cele de artă – cel puțin așa spune el. Când nu joacă snooker, asta face : se uită la filme.) Revenind la sportul „nostru”, deviza lui e „Fii puternic și mental, și fizic!” (Păi, apropo de fizic, Jinny-boy, nu prea-ți faci mușchi stând pe fotoliu și uitându-te la filme !... Ceva alergări, ceva înot, acolo, precum unii campioni ?!... Wink Laughing ) Idolul său (care mă tem că nu e nici el un exemplu strălucit în materie de exerciții fizice Confused ) este STEPHEN HENDRY.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 3 Aug 2005, 0:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unul dintre ziariștii de la “The Daily Record”, plecat la Las Vegas acum o lună ca să asiste la (și să scrie despre) World Series Poker, a publicat un fel de rezumat al eventului, interesant pentru noi doar în măsura în care pomenește numele unuia dintre participanți : STEPHEN HENDRY. Se știe că scoțianul are o foarte mică experiență competițională în poker și eu una cred că a dat dovadă de un curaj nebun avântându-se la o atare întrecere. (Îmi amintesc cu destulă agasare că intram de câteva ori pe zi pe site-ul turneului și parcurgeam listele in-ter-mi-na-bi-le de nume & rezultate Rolling Eyes Laughing – au fost 5619 înscriși – și pagini întregi de fotografii în căutarea lui Stephen, fiindcă, neștiind la vremea aceea ceea ce știu acum despre cam ce-a făcut el pe-acolo, îmi plăcea să cred, totuși, că se va califica măcar în runda a doua. Sad Am găsit pe listele acelea – la care nu îmi face plăcere să mă gândesc ! – multe persoane “cunoscute”, precum șahistul Evghenii Kafelnikov, actorii James Woods, Ben Affleck, Leo DiCaprio, Matt Damon etc, toți expediați frumușel și repejor acasă.) Well, ziaristul povestește că, dacă nu se întâlnea cu el în holul Hotelului Rio, Stephen era chiar să piardă … intrarea în competiție, pentru că nu aflase de modificarea orei de intrare la masa de joc și credea că mai are înaintea lui un ceas de hoinăreală. Laughing La numita masă de joc, însă, Spiky al nostru nu a stat decât 90 de minute (foarte puțin : fiecare dintre cei 9 finaliști a jucat, în total, cam 5 000 de minute până la a ajunge la partida decisivă). Ceea ce, of course, nu înseamnă că nu a fost o experiență interesantă sau că va abandona pokerul. Wink Laughing

Duminică, la Londra, s-a desfășurat o altă competiție pokeristică. Stephen nu a participat, dar au fost prezenți și puși pe fapte mari JIMMY WHITE, KEN DOHERTY și MARK WILLIAMS. Cu rezultate, I'm sorry to say, întru totul comparabile cu cele ale scoțianului la Las Vegas… Confused Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 4 Aug 2005, 1:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* În timp ce unii se țin de poker ( Twisted Evil ), alții s-au întors ieri la programul de antrenament. Un atare minunat exemplu (uffff, cât de detestabile au devenit aceste poncife : „copii minunați”, oameni minu ... etc” !!! Nu mai scapi de ele fiindcă au pătruns în sângele apos al redactorilor de știri TV, alături de „fiarele contorsionate ale mașinii”, „petrecere pe cinste”, „au luat cu asalt”, „s-au călcat în picioare” ș.a.m.d. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ). Deci : exemplul cu pricina e cel dat de JOE PERRY. (Dar Joeyșor nu a fost chiar întotdeauna un exemplu – sau a fost ?!... Confused Wink – fiindcă felul în care și-a petrecut ultimele-i zile de becher, la Praga, le face de nepovestit pe un forum vizitat și de doamne ! Embarassed Laughing Relatarea am primit-o și eu într-un Personal Message, sub pecetea promisiunii de discreție așa că trebuie să mă opresc aici Wink !...) Well, așadar Joe s-a nuntit el cât s-a nuntit, s-a lunădemierit cât s-a lunădemierit (ambele împreună cu dulcea-i soțioară Joanne, fostă Gowler) și iată-l gata de Belfast, unde îl va întâlni în primul meci pe JOE SWAIL (iar dacă îl învinge pe irlandez, va juca în al doilea cu RONNIE), și cu gândul mai departe, la GRAND PRIX-ul de la Preston. Azi, joi, J.P. pleacă la Liverpool pentru a lua parte, ca pregătire, la ceva competiții prin și inter-cluburi. Scopul e declarat limpede : „Anul acesta vreau să adun cât mai mulți bani cu putință. Cireașa de pe tort e Campionatul mondial, dar știu că dacă joc cel mai bun snooker de care sunt în stare, pot câștiga orice turneu. Pentru moment, cred că sunt pe locul 24 ( Laughing De fapt, 20 și, respectiv, 14 Laughing !!!...), dar am cu numai 2000 de puncte mai puțin decât cei din Top 16. O să încerc totuși să nu mă las stresat. În fond, nu mă pot plânge că nu am noroc – joc snooker în fiecare zi și mai sunt și plătit pentru asta !”

* Pricipalul ziar din Emiratele Arabe Unite, “The Gulf News”, publică declarația șeicului Ahmad Ebrahim, care șeic își exprimă pe larg încântarea care l-a cuprins (în calitatea sa de organizator & director al turneului) la confirmarea primită din partea lui STEPHEN HENDRY și a lui JIMMY WHITE privind prezența lor la a 3-a ediție a CAMPIONATULUI MONDIAL DE BILIARD- Bila 8. Competiția va avea loc la Fujairah, între 8 și 14 noiembrie, cu o participare de 64 de jucători. Ahmad Ebrahim e încântat și că fiii mai tineri și mai puțin tineri ai Emiratelor vor avea ocazia de a revedea și admira pe aceste două celebrități pe care nu pregetă să le elogieze : pe Jimmy ca pe “without doubt, the most popular player the game has ever known”, pe Stephen, pentru cele 32 de titluri ( Confused Laughing !!!... Pardon ! Sunt 36, Nisipoșenia-Voastră ! Laughing ) “Jimmy loves this place so much that he even has plans to come and settle down in the UAE,” (eh, nu chiar mâine, că mai întâi trebuie terminată casa de la Kilcock și pe urmă mai vedem ! Wink Laughing ). “These players are legends in snooker. They do play billiards from time to time and we are so glad that they have chosen our tournament to showcase their talents.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 4 Aug 2005, 16:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked
I can't help but wonder... In perioada aia nu e si British Open? Stiam ca e aproximativ intre 8-16 Noiembrie.
Any ideas on this? Shocked Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 4 Aug 2005, 16:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry, dacă știe cineva ceva despre calendarul sezonului viitor înseamnă că e inițiat în tainele zeilor !!! Mad Laughing Deocamdată, sigure sunt doar datele meciurilor din Ligă : 3, 10 și 17 noiembrie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 4 Aug 2005, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I agree, dar... Very Happy Din moment ce aproximativ in fiecare an a fo' cam in aceeashi perioada... One could wonder. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 241, 242, 243  Următoare
Pagina 33 din 243

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community