Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 241, 242, 243  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 22 Aug 2005, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WATTS PE EUROSPORT!!
Un montaj deosebit...de funny de la NIT, WCH si asa mai departe Laughing .
Azi 22 la ora 1.15 sau 1.30, dupa alte surse, maine 23 de la ora 2 AM Rolling Eyes , poimaine 24 de la 12.30 si sambata 27 de la 23.15.
Eu m-am amuzat foarte...nu spun de ce, sa nu stric surpriza Laughing ! Enjoy!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mar 23 Aug 2005, 1:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca stiti sau nu de linkul asta, dar.. oricum... eu am dat absolut din greseala peste el (adica.. pardon.. am folosit Forta Wink ) si.. se pare ca tipul sau tipa este... ei bine... excesiv de marinimos/marinimoasa. Shocked
Enjoy.
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/snookerfreak1988/my_photos



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Aug 2005, 2:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* CAMPIONATUL MONDIAL UNDER-21. Am așteptat să se încheie și ultimul meci din prima etapă a knock out-ului (șaisprezecimile) și iată care sunt meciurile din optimi :

Pramual Janthad (Thailanda) - Robert Stephen (Scoția)
Michael White (Țara Galilor) - John Connors (Irlanda)
David Hogan (Irlanda) - Kobkit Palajin (Thailanda)
Kevin Hanssens (Belgia) – Tian Pengfei (China)
Michael Lupton (Australia) - Aled Brothers (Țara Galilor)
Li Hang (China) - Jamie Jones (Țara Galilor)
David Morris (Irlanda) - Gareth Coates (Anglia)
Liang Wembo (China) - Raymond Fry (Irlanda de Nord)

Mititelul MiICHAEL WHITE se descurcă excelent și, la cei 14 ani ai lui, e cel mai tânăr jucător din competiție. Din grupe s-a calificat pe locul 3, însă din cauza acelui meci la care nu s-a prezentat. Adversarului, germanul PATRICK EINSLE, bucuria i-a fost scurtă - nu i-au priit punctele luate pe degeaba : a plecat acasă bătut de thailandezul KOBKIT PALAJIN (autorul breakului de 140, până acum cel mai mare din turneu). A mai plecat acasă, surpriză, un jucător foarte cunoscut : indianul PANKAJ ADVANI, care a pierdut meciul cu australianul MICHAEL LUPTON.

* Acum trei zile, IBSF a anunțat că nu numai locația CAMPIONATULUI MONDIAL DE AMATORI s-a schimbat (am scris despre asta), ci și data : în loc de perioada 10-25 noiembrie, așa cum fusese programată inițial, competiția se va desfășura în prima săptămână din decembrie – presupun că o exprimare mai adecvată (în comunicatul lor) ar fi fost „începe în prima săptămână din decembrie”, fiind vorba de un turneu care durează 15 zile. Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Aug 2005, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vă mai amitiți de DAVID MEIER-BAILEY, neozeelandezul de 16 ani (vezi pagina 29) care a fost ajutat de toată zona Hawke's Bay să plece în Bahrain și, după aceea, la celebra Academie de snooker de la Rushden (unde “mentoriază” alde PETER E., KEN DO și, mai nou, DING) ? Ei bine, mea maxima culpa, dar, preocupată de evoluția galezului MICHAEL WHITE, am uitat să consemnez și reușita lui David Confused Rolling Eyes . Se vede treaba că toate eforturile comunității (și ce exemplară demonstrație de solidaritate ! 8) )au dat roade și banii au fost strânși pentru că puștiul a ajuns la Manama și nu numai atât : a izbutit să treacă și de faza grupelor, ceea ce, pentru un outsider ca el, este o mare performanță. Aseară, neozeelandezul a fost învins, în șaisprezecimi, de irlandezul DAVID HOGAN, dar nu-i nimic - David e la început de drum.

Am căutat azi în "The Hawke's Bay Today", ziarul din regiunea natală a puștiului și am aflat cu mare bucurie că suma adunată este suficientă pentru a-i asigura acestuia și stagiul de antrenament la Rushden ! Bravo, David ! Bravo, Hawke's Bay ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 23 Aug 2005, 14:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Nu stiu daca stiti sau nu de linkul asta, dar.. oricum... eu am dat absolut din greseala peste el (adica.. pardon.. am folosit Forta Wink ) si.. se pare ca tipul sau tipa este... ei bine... excesiv de marinimos/marinimoasa. Shocked
Enjoy.
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/snookerfreak1988/my_photos


Multumim pt site! Super faine poze! Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 23 Aug 2005, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda, thanks a zillion Laughing ! Pentru poze! Acu' mi-ai dat de lucru Rolling Eyes Laughing !
Nu-i nimic, ei sa fie sanatosi! Asa arhiva pantecoasa in viata mea n-am mai vazut Shocked . Bine ca sunt unii/unele si mai "pasionati/pasionate" (hmmm-hmmmm) (understatement of the year Laughing )de subiect decat umila mea persoana Laughing .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Aug 2005, 21:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Lindsey Hunter a confirmat cele două zvonuri super-bune : că PAUL merge spre bine (îl vom vedea la Grand Prix, în octombrie)și că vor avea un copilaș. BRAVO ! Very Happy Very Happy Very Happy

* Ladies, bune pozele ! Very Happy Avem și un thread pe subiect : Tell us what you know > Fotografii. 8) Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 23 Aug 2005, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
* Lindsey Hunter a confirmat cele două zvonuri super-bune : că PAUL merge spre bine (îl vom vedea la Grand Prix, în octombrie)și că vor avea un copilaș. BRAVO ! Very Happy Very Happy Very Happy


Super! Smile Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 24 Aug 2005, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Nu stiu daca stiti sau nu de linkul asta, dar.. oricum... eu am dat absolut din greseala peste el (adica.. pardon.. am folosit Forta Wink ) si.. se pare ca tipul sau tipa este... ei bine... excesiv de marinimos/marinimoasa. Shocked
Enjoy.
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/snookerfreak1988/my_photos


M-am trezit cam tarziu dar ms din tot sufletul....sunt superbe pozele! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 24 Aug 2005, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Ladies, mă văd obligată să repet : bune-s pozele, dar avem și un thread pe subiect : Tell us what you know > Fotografii. Wink Laughing

* CAMPIONATUL MONDIAL UNDER-21. Mititelul MICHAEL WHITE a fost învins în optimi de irlandezul JOHN CONNORS cu scorul de 5-4. Sad Michael a pierdut primele trei jocuri, a revenit câștigându-le pe următoarele două, i-a scăpat al 6-lea, dar a egalat la 4 și în jocul decisiv, deși începuse bine, a făcut o greșeală, irlandezul a profitat și gata. DAR John Connors are 18 ani, iar Michael doar 14... Wink Laughing

OPTIMILE

Pramual Janthad (Thailanda) - Robert Stephen (Scoția) 1-5
Michael White (Țara Galilor) - John Connors (Irlanda) 4-5
David Hogan (Irlanda) - Kobkit Palajin (Thailanda) 5-3
Kevin Hanssens (Belgia) - Tian Pengfei (China) 1-5
Michael Lupton (Australia) - Aled Brothers (Țara Galilor) 1-5
Li Hang (China) - Jamie Jones (Țara Galilor) 5-4
David Morris (Irlanda) - Gareth Coates (Anglia) 4-5
Liang Wembo (China) - Raymond Fry (Irlanda de Nord) 5-0

Breakurile cele mai mari din etapa knock out
135 Gareth Coates
129 Robert Stephen
114 Raymond Fry
113 Tian Pengfei
108 Jamie Jones
107 David Morris

* În competiția jucătorilor de peste 40 de ani, neozeelandezul DENE O'KANE a fost transportat de urgență la spital. Imediat după încheierea primei sesiuni a meciului din optimi cu galezul GARETH PERRY, O'Kane a avut un acces de tuse care s-a intensificat și omul a început să scuipe sânge. Se așteaptă știri în legătură cu starea lui. Să sperăm că nu a fost una dintre cele mai grave cauze posible - Google tocmai mi-a "spus" că ar fi vreo 86...

Ghinionul plutește în aer pe-acolo : alt senior, irlandezul EUGENE HUGHES, și-a pierdut pe aeroportul Heathrow tacul pe care îl avea de-o viață și a trebuit să joace cu unul nou. Vechiul tac a fost găsit și expediat, în fine, la Manama, dar degeaba : era rupt !!!... Sad Poate de acea a și pierdut bietul Hughes meciul spre sferturi, învins de concitadinul lui PAUL HUNTER, ALAN TRIGG...

CAMPIONATUL MONDIAL AL JUCĂTORILOR PESTE 40

OPTIMILE

Dene O'Kane (Noua Zeelandă) - Gareth Perry (Țara Galilor) 4-2
Ron Jones (Țara Galilor) - Mostafa Ali (Egipt) 4-2
Mohammed Yousuf (Pakistan) - John Hudson (Australia) 4-3
Walid Hatim (Kuwait) - Stuart Duncan (Australia) 4-2
Geet Sethi (India) - Cheung Sing (Hongkong) 4-1
Ahmed Al Tekrit (Kuwait) - Wael Talaat (Egipt) 4-1
Alan Trigg (Anglia) - Eugene Hughes (Irlanda) 4-1
Joe Delaney (Irlanda) - Guloom Abbas (Bahrain) 4-2


* "Material" cu & despre Dominic Dale v-am promis, asta v-am adus ! La topicul dumisale de la Jucătorul preferat ! Wink Laughing

* În curând, SNOOKER QUIZ ! Premiul va fi o videocasetă cu Istoria snookerului povestită de STEVE DAVIS, casetă pe care i-o voi trimite prin poștă fericitului câștigător. Wink Laughing Quiz-ul se adresează mai degrabă vizitatorilor decât membrilor, în ideea de a-i transfera din prima categorie în a doua Wink Laughing , dar everybody's welcome. Wink Laughing

* DENE O'KANE și-a revenit, a revenit și a câștigat și meciul ! 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 25 Aug 2005, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* CAMPIONATUL MONDIAL UNDER-21 (al cărui învingător intră în Main Tour) e cuprins de "al doilea val" chinezesc. China a trimis în Bahrain 3 jucători și toți trei au trecut de sferturi, ceea ce înseamnă că semifinalele vor fi pe trei sferturi chinezești !... Shocked Se impune atenției LI HANG, care nu are decât 15 ani și niște nervi de oțel. Scary !

Sferturile
Robert Stephen (Scoția) - John Connors (Irlanda) 6-4
David Hogan (Țara Galilor) - Tian Pengfei (China) 3-6
Aled Brothers (Țara Galilor) - Li Hang (China) 4-6
Gareth Coates (Anglia) - Liang Wembo (China) 2-6

* CAMPIONATUL MONDIAL AL JUCĂTORILOR DE PESTE 40 DE ANI. DENE O'KANE și-a revenit, cum spuneam, după ce o fi avut ca problemă de sănătate și e în mare formă : după ce l-a eliminat pe un galez (GARETH PERRY) în optimi, în sferturi l-a alungat din Bahrain și pe al doilea : RON JONES !

Sferturile
Deke O'Kane (Noua Zeelandă) - Ron Jones (Irlanda) 4-1
Mohammed Yousuf (Pakistan) - Walid Hatim (Kuwait) 0-4
Geet Sethi (India) - Ahmed Al Tekrit (Kuwait) 4-1
Alan Trigg (Anglia) - Joe Delaney (Irlanda) 2-4



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 26 Aug 2005, 1:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* CAMPIONATUL MONDIAL UNDER-21. S-au jucat semifinalele. Un sfert din ele a fost scoțian, restul, chinezesc. Rolling Eyes Laughing ROBERT STEPHEN (aflat la limita de sus a restricției de vârstă) nu a reușit să-i facă față lui TIAN PENGFEI (18 ani, câștigătorul Eventului cu numărul 1 din Pontin’s International Open Series 2005). Nici revelația turneului, LI HANG (15 ani și, spun cei care l-au urmărit „la treabă”, o tehnică superbă și o mare îndrăzneală, cu alte cuvinte, un DING nr. 2) nu a rezistat totuși mai cunoscutului LIANG WEMBO (18 ani, semifinalist și anul trecut, sfert-finalist în 2003).

Semifinalele U-21
Tian Pengfei – Robert Stephen 8-4
Liang Wembo – Li Hang 8-6

* CAMPIONATUL MONDIAL AL JUCĂTORILOR PESTE 40 DE ANI. Deținătorul titlului, neo-zeelandezul DENE O’KANE se simte bine după alerta de ieri. A fost din nou la spital și i s-au făcut analize, dar seara a jucat și câștigat semifinala cu cealaltă (cam tardivă?!... Twisted Evil ) revelație Manama 2005 : kuwaitianul WALID HATIM, de care nimeni n-a mai auzit până acum și care a entuziasmat pe toată lumea. Irlandezul JOE DELANEY l-a eliminat pe celebrul fost campion mondial la biliard, indianul GEET SETHI.

Semifinalele S40+
Joe Delaney – Geet Sethi 4-2
Dene O’Kane – Walid Hatim 4-3



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 26 Aug 2005, 1:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După Lindsey, i-a venit rândul la interviu și lui Brandon Parker, de șase ani încoace, managerul lui PAUL HUNTER, care a spus că Paul se simte încă slăbit (nu de boală, ci de chimioterapie), dar că sarcina lui Lindsey l-a ajutat enorm : „L-a făcut să se concentreze asupra tratamentului. Dintr-o dată a avut un lucru prin care să se gândească la viitor.” Din aceeași sursă, "The Yorkshire Today”, aflăm și data exactă la care se va naște hunterelul/hunterița : 27 decembrie. Very Happy "The Yorkshire Post” reproduce și câte ceva din declarațiile lui Lindsey. (Aproape că mi s-a făcut mie rău citind, atât de tare m-au impresionat cele povestite de ea.) „În perioada în care lui Paul îi era cel mai rău, stăteam nopțile în pat, trează și mă uitam mereu să văd dacă nu i se învinețiseră buzele și dacă respira normal. Câteodată, se trezea și el și îi explicam că verificasem dacă mai trăia, la care obișnuia să-mi răspundă 'Doar n-am ajuns până aici [cu tratamentul] ca să mor, prostuțo !' În tot timpul cât a fost bolnav, nici măcar o dată n-a spus 'De ce eu?' sau 'Mai bine se îmbolnăvea altcineva' . Pur și simplu, a acceptat situația. Dar nici n-a dat niciodată vreun semn că ar pierde lupta sau că ar renunța la ea. Paul a fost fantastic. Mi se părea că era ca și cum el ar fi înotat liniștit și cineva tot încerca să-l tragă în jos, sub apă. Îi spuneam tot timpul 'Nu te scufunda, nu te scufunda !' Și a reușit să nu se scufunde. Acum am ajuns la capătul tunelului.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 29 Aug 2005, 10:36, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
---Lady Hunter---
Vizitator





MesajTrimis: Vin 26 Aug 2005, 10:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar foarte tulburator Crying or Very sad ...Bietul meu Paul...Dar important e k a reusit sa invinga


Sus
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 26 Aug 2005, 17:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wut a hero. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 241, 242, 243  Următoare
Pagina 36 din 243

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community