Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 241, 242, 243  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Noi 2005, 8:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Strașnică zi ieri în calificările pentru Masters ! BARRY HAWKINS - trei breakuri de peste 100 în 3 jocuri succesive, tot câte 3 : FERGAL O'BRIEN și finlandezul ROBIN HILL (care se apropie vertiginos de "clubul" celor 19 care au reușit cel puțin 100 de asemenea breakuri (lista Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=161 ). Cel mai mult m-am bucurat pentru victoria lui JAMIE COPE . Acum vreo două săptămâni (am mai povestit, cred, faza asta pe aici, pe undeva, dar acum am un motiv special ca s-o reiau Wink Laughing ), cineva l-a întrebat pe JOHN PARROTT despre atât de promițătorul tânăr Cope (20 de ani), iar "amabilul" coleg de Main Tour al acestuia & totodată "informatul" comentator BBC care este Mr Parrott a zis că n-a auzit de el. Buuuun. Săptămâna trecută, a avut însă ocazia să-l și vadă. Chiar bine de tot. De foarte aproape. Și anume pe când Jamie îl elimina pe dumnealui cu 5-1 din calificările pentru China Open. N-o să-i mai uite numele de acum încolo ! Rolling Eyes Iar ieri, în calificările pentru Masters, cu cine a avut meci John Parrott ? Aud ?... Ei, da ! Cu... Jamie Cope !!! Scorul a ieșit alb de tot pe partea dinspre ex-campionul mondial : 0-5 ! Păcat numai că acum e puțin probabil ca cineva să-l mai întrebe de puștanul care deja e poreclit "Mitraliera"... Twisted Evil Laughing Laughing

* Azi se vor juca sferturile și semifinalele turneului de calificare pentru Masters. Rezultatele Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=5429#5429

* În privința întrebărilor asupra datelor unor turnee e de consultat CALENDARUL SEZONULUI Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=180

* Aniversări

20 noiembrie - MIKE DUNN a împlinit 34 de ani
24 noiembrie - DREW HENRY va împlini 37

HAPPY BIRTHDAY, GENTLEMEN !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mar 22 Noi 2005, 12:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La multzi ani ... 8)



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Noi 2005, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STUART BINGHAM a reușit un 147 ! E al doilea break maxim marcat de el într-un meci oficial. Ce grozavă săptămână pentru el ! Pentru că s-a calificat la 3 turnee, sponsorii i-au făcut cadou o mașină nouă, iar acum și acest 147 !... 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 22 Noi 2005, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

8) Felicitari lui Stuart Bingham!!! Very Happy Cred ca evolutiile lui trebuie urmarite!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 23 Noi 2005, 1:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* STEPHEN HENDRY și-a încheiat săptămâna „irlandeză” de meciuri demonstrative cu întâlnirea de aseară, la Waterford, cu fostul Număr 1 al insulei, MARTIN McCRUDDEN, dar și cu foarte tânărul Andrew Gray, care are 12 ani și tocmai a câștigat cel mai recent event de puncte din seria Under-14. Wink Laughing

* Tot cu gândul la sărbătoarea care este construirea unui 147 și la „sărbătoritul” STUART BINGHAM, care, din păcate, nu ia nici un bănuț ca premiu pentru realizarea sa, mi-am adus aminte că până și formula adoptată de „darnicii” & „măsurații” danezi ar fi fost mai bună decât nimic. La Openul Danemarcei, care va avea loc în două weekenduri succesive (9-11 decembrie : rundele de calificare și 17-18 decembrie : etapele finale), breakul cel mai mare al competiției urmează să fie răsplătit cu 2,50 euro pentru fiecare punct !!!... Wink Laughing Laughing Laughing

* Azi e finala turneului organizat pentru câștigarea celei de-a doua wildcard la Masters Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=5447#5447

* Iar mâine, joi, la OTV, va fi emisiunea în care apare & vorbește despre snooker (amintind și despre forumul nostru) doctorul MARIUS ANCUȚA. Ora 20.00. (Dacă mai primesc și de data asta un telefon de "la loc comanda", bineînțeles că vă anunț.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 23 Noi 2005, 1:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
STUART BINGHAM a reușit un 147 ! E al doilea break maxim marcat de el într-un meci oficial. Ce grozavă săptămână pentru el ! Pentru că s-a calificat la 3 turnee, sponsorii i-au făcut cadou o mașină nouă, iar acum și acest 147 !... 8) Very Happy

Bravo lui !!! Very Happy Cu atat mai mult cu cat se afla la a doua reusita.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 23 Noi 2005, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Atenție Exclamation Mâine, pe OTV, la ora 20.00 , emisiunea în care va fi invitat Marius Ancuța Exclamation


Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused ... numai pot de nerabdare......



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 1:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Azi, la Boston (Lincolnshire), va avea loc o seară demonstrativă de snooker – prima după 30 de ani ! Localnicii reînnoadă tradiția anilor ’70, iar invitații sunt JIMMY WHITE și maltezul TONY DRAGO. Fiecare dintre cei doi va susține câte 3 meciuri de câte un frame cu câte 3 dintre jucătorii de prin partea locului, apoi, în pauză, se va organiza tombola al cărei cel mai mare premiu va fi unul dintre locurile din echipele de dublu. Al doilea dintre aceste locuri va fi atribuit celui care și-l va adjudeca la licitație. Astfel, în partea a doua a serii, Tony + câștigătorul la tombolă vor juca un meci împotriva echipei Jimmy + câștigătorul la licitație.

* Atenție Exclamation Mâine, pe OTV, la ora 20.00 , se transmite emisiunea în care va fi invitat Marius Ancuța Exclamation



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ink 20 de minute Laughing Laughing Laughing



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 21:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumirile noastre călduroase domnului Dr. MARIUS ANCUȚA pentru că ne-a menționat laudativ forumul în emisiunea în care a fost invitat, pe OTV !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 21:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am stat si m-am gandit daca sa deschid un topic nou au ba...Eh, n-am facut-o!
Deci: emisiunea Fanatik Show, cu Horia Ivanovici, la OTV.
In sfarsit vad si eu o emisiune de snooker la o televiziune romaneasca! Ce premiera agreabila!
Ar fi trebuit sa dureze mult mai mult; cred ca sunt in asentimentul vostru daca spun ca n-ar fi stricat sa mai tina cateva ore...dream on, dream on!
Hiiiii, ne-am auzit forumul la TV! De ziua lui! Multumim!

Ma intreb cu ce s-a ales telespectatorul mediu care da pe OTV din obisnuinta in fiecare seara Confused . Ca de fapt pentru el cred eu ca ar fi trebuit gandita emisiunea. Pentru cel care poate a urmarit in vreo dupa-masa rece si plictisitoare vreun frame si a ramas fascinat de perfectiunea loviturilor si frumusetea culorilor si intensitatea spectacolului.
Nu pentru noi, care stim ca:
nu-ti trebuie pantofi speciali ca sa joci snooker
Ronnie a facut primul century la 10 ani si primul 147 la 15
Stephen Hendry are palmaresul pe care il are
"147" nu inseamna 147 de lovituri succesive
etc.
Ma bucur ca s-a vorbit de snooker la tv. Permiteti-mi sa fiu subiectiva-oricum o sa fiu Twisted Evil Laughing -ma bucur de cate ori se mai taie cate o feliuta din portia fotbalului Twisted Evil .
Ma bucur ca l-am vazut pe dl. Ancuta.
Ma bucur ca s-a vorbit de snookerul romanesc la tv.
Sunt incantata ca am vazut si eu cateva cadre din faimoasa finala. Aia mare... Wink
Dar cam atat. Cum oare l-a convins emisiunea asta pe telespectatorul mediu, urmaritor accidental de snooker- in asteptarea altor transmisii- sa inceapa sa caute in ghidul tv datele si orele transmisiilor de snooker? Aici (cred eu) ca e intrebarea... Ca nu cred ca noi eram targetul principal. Noi, care treziti noaptea putem spune care cate titluri si-daca ne enervam Twisted Evil - ranking tournaments are la activ jucatorul preferat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 21:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ABSOLUT DE ACORD ! Emisiunea n-a avut ca prim scop atragerea publicului spre snooker. Oricum, cea mai bună propagandă pentru snooker este ... snookerul însuși. Prezența lui Marius Ancuța la OTV face parte dintr-o campanie de presă care vizează (re)organizarea structurilor de conducere din acest sport în România. Să sperăm că despre acest lucru vom avea vești bune într-un viitor cât mai apropiat.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PREMIER LEAGUE Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=5461#5461



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se mai da oare in reluare emisiunea de la OTV? Pentru ca eu n-am reusit s-o vad Sad N-am reusit sa fiu acasa! Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 24 Noi 2005, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cei mai multi utilizatori conectati au fost 45 la data de Joi Nov 24, 2005

Se pare ca deja se vad rezultatele emisiunii din seara asta. Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 241, 242, 243  Următoare
Pagina 51 din 243

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community