Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Stephen Hendry
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 21, 22, 23  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2007, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu cea mai mare plăcere, Mrs Hendry. Wink Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2007, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you , Clara!! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 11 Oct 2007, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Într-un scurt interviu apărut în The Sunday Mail din 7 octombrie, Stephen vorbește despre shimbarea din viața sa de jucător – colaborarea cu antrenorul Chris Henry

Eu ma intreb oare ce poate sa mai invete un jucator de talia lui! Question



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 12 Oct 2007, 0:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte bună întrebare ! Serios. Știu eu ?!... Îmi închipui că are nevoie de părerea cuiva din afară. În lumea marilor muzicieni, mai ales interpreți (cântăreți sau instrumentiști) celebri, cu concerte, recitaluri sau roluri pe marile scene etc, oamenii nu se dispensează de ceea ce ei numesc "control" - un profesor de canto, un corepetitor, cineva care să-i motiveze, să-i direcționeze și să le arate unde tind să greșească - o privire (competentă !) din afară. Poate că asta vrea de la Chris Henry. La urma urmei, marii antrenori (valabil și pentru marii profesori de canto sau de instrument) nu sunt mai niciodată foști mari sportivi (sau cântăreți / instrumentiști). Avem exemple cu duiumul.

Apropo : dacă n-ați văzut interviul post-meci de la Pot Black (inclusiv imagini din vremea apariției lui la Junior Pot Black și două-trei vorbulițe despre Blaine), iată-l Arrow http://www.youtube.com/watch?v=Zq9JG9V3VcM



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 12 Oct 2007, 12:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Apropo : dacă n-ați văzut interviul post-meci de la Pot Black (inclusiv imagini din vremea apariției lui la Junior Pot Black și două-trei vorbulițe despre Blaine), iată-l Arrow http://www.youtube.com/watch?v=Zq9JG9V3VcM


LOVELY! THANK YOU! Very Happy Ce dragutz! Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 12 Oct 2007, 16:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Nice! Thanks Clara! Very Happy Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 1:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy birthday, champ!!!!!!!!! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 6:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

. . . . . . . . . . . . . . .

. .


. .
. .

. .


.

Și iată un scurt interviu acordat lui Dave Hendon și care va apărea azi, în The Sunday Herald. Decupez răspunsurile lui Stephen :

Scoțianul e destul de furios : are un antrenor nou, un tac nou și nu pricepe de ce, atunci când vine vorba de cariera lui, unii comentatori se lansează în predicții sumbre. “În viața mea n-am auzit atâtea prostii din partea comentatorilor TV : că, adică, n-aș mai fi un jucător bun !!! Păi, dac-ar fi adevărat, m-aș afla alături de ei, în cabina comentatorilor ! În acest sezon, rezultatele mele n-au fost atât de bune pe cât m-am așteptat, dar jocul îmi merge bine și nu e decât o problemă de timp până ce lucrurile vor căpăta contur. Știu că fiecare dintre noi spune că la antrenamente joacă foarte bine, dar afirm cu toată sinceritatea că acum joc mai bine ca oricând. De aceea și este așa de frustrant că încă nu obțin rezultatele dorite ! Simt că performanța e la un pas și că e vorba de un cerc vicios. Ca să câștigi turnee, trebuie să fii plin de încredere, dar n-ai cum să fii plin de încredere atâta timp cât nu câștigi !... În acest moment, am nevoie de vreo două victorii de meci, după care o să fie greu să mă mai oprească cineva."

Se conturează o noutate : dacă în urmă cu vreo 20 de ani Stephen jurase să se retragă din activitate la vârsta de 30 de ani, acum parcă își dorește să urmeze exemplul lui Steve și să rămână în primul eșalon până la 50.
“Din punct de vedere fizic, nu există niciun motiv ca să nu poți juca snooker până la ce vârstă dorești. N-aș mai sta câte 5-6 ore pe zi la masa de antrenament dacă n-aș fi convins că pot redeveni învingătorul care am fost. Dar dacă o să merg mai departe, am și ambiția de a o face foarte bine. Când înaintează în vârstă, cei mai mulți jucători își cam pierd plăcerea de a munci la antrenament. Acum am un antrenor nou și mi-am schimbat sistemul de pregătire cu care mă obișnuisem zi de zi, încă de pe când aveam 13 ani. Acest lucru m-a motivat și mai mult. Dacă antrenamentul devine o rutină, te-ai împotmolit și exact asta mi s-a întâmplat și mie : timp de vreo doi ani, am fost în formă proastă și am avut și probleme de concentrare."

Ceilalți ? “John Higgins muncește mult, dar nu la fel de mult cât munceam Steve și cu mine. În perioadele în care dominam lumea snookerului, eram amândoi cu totul altfel – cel mai important lucru din viața noastră era snookerul. Nu știam decât de snooker, snooker și iar snooker. Atât. După ce câștigam un turneu, doream imediat să-l câștigăm și pe următorul. Jucătorii de azi se gândesc că a câștiga unul sau două turnee pe sezon constituie un rezultat bun și se mulțumesc cu atât. Pentru moment, Ronnie n-are o viață prea grea în competiții și dacă n-o să apară cineva care să-i pună probleme, o să continue să aibă aceeași viață nu prea grea. Presupun că snookerul i se pare o treabă ușoară. E adevărat că joacă bine, dar și adversarii lui se lasă intimidați prea lesne. Nu depinde decât de noi să fim adversari redutabili. Shaun e un mare jucător și mai este și foarte constant, dar unde sunt marile victorii ? În sport despre victorii e vorba, nu despre constanță.

Pentru mine nu contează decât victoria. De fiecare dată când pierd un meci îmi vine să mă sinucid – dar după două zile îmi trece supărarea și mă întorc la masa de antrenament. Repet : dacă n-aș juca atât de bine la pregătire și dacă n-aș aștepta cu atâta nerăbdare turneele, m-aș lăsa de snooker. Dacă nu va fi acest trofeu, va fi următorul și dacă nu, următorul : de un singur lucru sunt sigur : că victoria este foarte aproape.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 9:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HAPPY BIRTHDAY,STEPHEN! Party


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 10:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy Birthday, Stephen! Party



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 11:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy Birthday! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 15:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks for the interview!

E bine ca Stephen isi mentine gandirea pozitiva. Nu se stie niciodata ce i-ar putea aduce/readuce. Laughing Laughing Eu sunt ceva mai sceptica, dar treaba cu pozitivismul e destul de adevarata. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 5:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Happy Birthday, Stephen! Party

Interesante declaratiile lui Stephen! Smile E bine ca gandeste pozitiv! Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20253
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Apr 2008, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Spre un al 8-lea titlu mondial ? The Daily Record de ieri Wink http://www.dailyrecord.co.uk/sport/2008/04/17/stephen-hendry-eyes-eighth-world-championship-86908-20385713/

Terry Griffiths crede că ar fi șanse Arrow The Scottish Herald de ieri http://www.theherald.co.uk/sport/snooker/display.var.2206542.0.Griffiths_believes_Hendry_can_end_drought.php



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1249
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 26 Apr 2008, 19:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine stie? Ar fi foarte frumos sa se intample asa... Very Happy Daca isi mentine jocul bun nu ar fi imposibil.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 21, 22, 23  Următoare
Pagina 17 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community